Karton od vajec, šikovné ručičky, pár minut volného času a nápaditá vánoční dekorace je na světě

Na Vánoce se spotřebuje řada vajec při pečení vánočního cukroví. A kartony od nich lze použít jako základ pro výrobu ozdob.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud si chcete vyrobit nápadité vánoční dekorace, nemusíte si kupovat drahé pomůcky z obchodů. Pokud doma najdete karton od vajec, lepidlo a libovolnou barvu, vytvoříte si snadno krásné ozdoby, které budou obdivovat všechny návštěvy.

Vánoční hvězdy z kartonu od vajec

Kartonové obaly jsou už z výroby rozdělené na mnoho stejných částí. Takže pokud z nich budete chtít vystřihnout například 20 stejně tvarovaných listů na výrobu vánoční hvězdy, půjde vám to opravdu snadno. Pak už je stačí jen natvarovat a nabarvit načerveno (poslední řadu můžete natřít i nazeleno, aby vše vypadalo více vánočně).

Poté už stačí jen jednotlivé vrstvy slepit k sobě. Vše nechte důkladně zaschnout. Nakonec můžete na zadní stranu nalepit provázek nebo jinou pomůcku k připevnění na vánoční stromeček. A pokud chcete vánoční atmosféru u této dekorace ještě více umocnit, potřete konce listů vánoční hvězdy lepidlem a nasypte na něj zlaté nebo stříbrné flitry.

Jak efektivně využít obaly od vajec iZdroj fotografie: Depositphotos

Vánoční ozdoby z kartonu od vajec

Pokud kartony od vajec rozstříháte, můžete jednotlivé kousky položit na sebe vzhůru nohama tak, že uvnitř vznikne malý prostor. A do něj můžete vlepit nejrůznější drobné dekorace. Pokud tedy karton nabarvíte, dovnitř vlepíte třeba drobnou vánoční ozdobu, slepíte a vše zavěsíte na stromeček, budete mít opravdu unikátní dekoraci.

Z jednotlivých ozdob si můžete vyrobit i girlandu. Stačí je zavěsit na řetěz a tuto girlandu naaranžovat na vánoční stromek. A zkombinovat to můžete i s vánočními světýlky. Pokud do každé ozdoby z kartonu umístíte jedno světýlko, vytvoříte opravdu úžasný efekt.

Vánoční dekorace nemusí být drahé, lze je vyrobit i z docela obyčejných obalů od vajec

Jaké dekorace budete na letošní svátky vyrábět vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články