Na toto místo se nikdy nesmí dávat toaletní papír: Jde o fatální chybu, kterou dělá většina lidí, následky přitom mohou být velmi nepříjemné

Nad umístněním tohoto nezbytného toaletního pomocníka se obvykle příliš nezamyslíme. A přitom je to velká chyba.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Umístění toaletního papíru obvykle není něčím, co bychom na WC nebo v koupelně nějak více řešili. A přitom je to chyba. Nevědomky totiž můžeme připravovat doslova živnou půdou mnoha závažným problémům. A jak je to možné?

Toaletní papír v blízkosti WC

Obvykle se tato nezbytná hygienická pomůcka nachází těsně vedle toaletní mísy. A právě to je ona chyba. A důvod je prostý – jsou jím bakterie Escherichia colli. Ty se běžně objevují v lidských exkrementech. Ale pokud si myslíte, že se všechny beze zbytku spláchnou do toalety, pak se mýlíte.

Většina lidí totiž zapomíná při splachování sklápět prkénko, takže se aerosol plný těchto bakterií doslova rozstříkne po okolí. A mnohdy přistane právě na toaletním papíře, který ho navíc díky své přirozené nasákavosti vstřebá opravdu hodně. Pokaždé, když na papír sáhnete, si tak můžete přenést tyto nebezpečné bakterie na ruce nebo do intimních partií.

Jak se starat o domácí WC

Záchodové potrubí se může rychle ucpat, ale tato nepříjemnost nemusí vždy vyžadovat zásah instalatéra, protože tento problém vyřeší jednoduchý a levný trik. Stačí použít obyčejnou sůl. Její tajemství účinnosti tkví v tom, že dokáže skvěle pomoci s odstraňování mastnoty a jakýchkoliv nežádoucích nečistot. Aby toho nebylo málo, jde o způsob, jak si vyčistit toaletu zcela bez chemikálií, které škodí zdraví a také samozřejmě i životnímu prostředí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud chcete tento úžasný trik provádět správně, pak jednoduše nasypte sůl přes noc do záchodu – bude vám stačit pouhý jeden šálek soli. Poté svou toaletu zalijte půl litrem vroucí vody. Poté počkejte dvě hodiny a přidejte další 3 litry horké vody. Nechte působit, spláchněte a máte hotovo. A tato technika navíc skvěle platí i na ucpaný dřez.

Pomoci může i ocet a soda

Nepřipadá vám sůl dostatečný účinná? Pak vsaďte na těžší kalibr. Ocet a jedlá soda vám pomohou získat perfektně čistou toaletu a zbavit se v ní také jakékoli usazeniny a špíny. Tento velmi účinný, roztok navíc působí i jako vynikající deodorant a odvápňovací a dezinfekční prostředek v jednom. Při pravidelném použití pak může být dokonce i alternativou bělidla. Chcete-li použít tuto techniku ​, pak jako první vyberte z toalety co nejvíce vody.

Dobře vám poslouží malá PET lahev. Poté dovnitř nasypte šálek jedlé sody a počkejte 5 minut. Mezitím si připravte dva šálky bílého octa a nalijte je do toalety. Pak rychle zavřete víko, protože dojde k prudké chemické reakci a všechny nečistoty uvízlé v potrubí zmizí. Pak stačí už jen spláchnout. Pokud bude toaleta stále ucpaná, pak můžete celý postup ještě jednou zopakovat.

Podívejte se na to, jak funguje jednoduché čištění toalety s pomocí jednoho jediného stroužku česneku

Jak čistíte svou toaletu od nežádoucích nečistot vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články