Když na zem spadne vidlička: Podle pověr do vašeho domu přibude nový člověk

Pokud vám na zem spadla vidlička, pak se dobře podívejte, jakým způsobem to bylo. Můžete si tak klidně zahrát na věštce.

Když na zem spadne vidlička: Podle pověr do vašeho domu přibude člověk i Zdroj fotografie: Imgur.com / Phill Crockett
                   

Okamžik, kdy vidlička spadne na zem, se může zdát banální. Jde jen o jednu prchavou nehodu, která se v rytmu každodenního života snadno ztratí. V této jednoduché události se však podle pověr skrývá něco mnohem hlubšího. Podle starých tradic není pád vidličky pouhou nehodou, ale předzvěstí změny, která signalizuje příchod nového hosta do domu.

Pád vidličky: Symbol očekávání

Podle pověry platí, že pokud vidlička spadne na zem, měl by se člověk připravit na příchod nové osoby. Zajímavé je, že podle směru pádu se usuzuje na pohlaví příchozího: pokud hroty směřují dolů, očekává se mužský návštěvník, a pokud naopak nahoru, jde o ženu.

Zvuk jako varování

Další pověra také říká, že čím hlasitěji vidlička padá, tím významnější budou blížící se změny. Hlasité řinčení tohoto nástroje totiž prý supluje zvuk zvonu, který upozorňuje na budoucí spory nebo neštěstí. Ne vždy je však nutné jen tak podlehnout osudu. Chcete se proti negativním změnám pojistit? Pak vsaďte na nejrůznější očistné rituály. Pomáhá prý zapalování svíček nebo provádění očistných obřadů (moje teta vykuřovala dům šalvějí).

Když na zahradu přistane žluťásek: Podle starých pověr jde o znamení štěstí

Když na zahradu přistane žluťásek: Podle starých pověr jde o znamení štěstí

Pověry se vážou i ke lžičkám

Kromě vidliček patří do okruhu domácích věštců i kávová lžička, jejíž cesta na podlahu může předznamenávat konflikty, a to zejména mezi manželi. Ovšem pokud se kutálí nebo odráží, půjde spíše o problémy s dětmi nebo příbuznými. A web AhaOnline zase tvrdí, že díky ní poznáte svou osobnost. To, jak se lžičkou zacházíte, tiž může odhalit její různé aspekty – od dominance a puntičkářství až po časté vyhledávání potěšení.

Vodu z brambor nevylévat, hodí se jako skvělé hnojivo iZdroj fotografie: Pixabay
Podle pověr a mýtů je příchod nového člověka do domu spojen s různými znameními a událostmi. Ve hře je i obyčejná vidlička

Zlověstné poselství hodin

Web Dáma zase doporučuje dát si pozor na hodiny. Ty zastavené totiž prý mohou předpovídat různé závažné zprávy a pokud spadnou na podlahu, pak je prý ve hře dokonce i smrt. Tak pozor na to. Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti také upozornili na zajímavou pověru, která se týká sázení rosltin a také na málo známé nebezpečí ponechávání klíčů v zámku.

Jak je to ve skutečnosti s pátkem 13.? Podívejte se na původ známé pověry

Na jaké pověry nedáte dopustit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články