Už žádné pády, žádné zlomeniny: Podrážky se už v zimě klouzat nebudou, pomůže oblíbený pomocník kadeřnic

Klouzající chodníky nejsou příjemnou záležitostí a hrozí i možnost nepříjemného úrazu. Zkuste tomu předejít využitím několika tipů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zima je sice krásné roční období, ale přináší s sebou i několik úskalí. Sněhová pokrývka, kterou milují především děti, a která může pohledem z okna působit romantickým dojmem, se často stává nepřítelem číslo jedna pro řidiče a chodce. A co teprve zledovatělý chodník či cesta. Člověk hlídá každý svůj krok, aby si náhodou pádem nepřivodil nemilý úraz. I na klouzavé boty však můžete vyzrát, a to několika způsoby.

Pomůže i lak na vlasy či náplast

Obecně platí, že obuv my měla být kvalitní. O té zimní obuvi to platí dvojnásob. Správná zimní obuv by měla být především praktická, s hrubou podrážkou a velkým vzorkem. Pokud vás led na chodníku překvapil a máte klouzající obuv, snažte se vyhýbat hladkým povrchům, jako jsou například kočičí hlavy. Obzvláště obezřetní buďte na schodech.

Pokud přece jen máte prostor se na počasí tohoto typu připravit doma, ale nemáte zrovna po ruce žádné speciální vybavení z prodejny s obuví, nezoufejte. Postarejte se o podrážky, a to například nastříkáním laku na vlasy, aplikací bezbarvého silikonu v nepravidelných tvarech, či na ně nalepte náplasti bez polštářku. Všechna tato řešení jsou efektivní, ale ne dlouhodobá. Pokud tedy předpověď počasí hlásí dlouhodobé mrazy, raději zamiřte do obchodu s obuví, kde se dají zakoupit různé doplňky, které vám život v zimě značně usnadní.

Co nabízí obchody

Když už přece jen budete chtít investovat do doplňků, které vydrží déle a budou třeba i více estetické, nabízí se několik možností. Na trhu je dnes spousta možností. Patří mezi ně například protiskluzové podložky, nesmeky, návleky s hroty pro outdoorové nadšence, silikonové návleky na boty, nebo i sprej, který je také velmi účinný.

Žena na saních iZdroj fotografie: Pixabay

V případě, že se vám žádný z tipů moc nezamlouvá a máte pár obuvi, který byste rádi nosili i v zimě, nabízí se také možnost nechat si boty podrazit protiskluzovou podrážkou u obuvníka. Nejedná se o drahou záležitost a můžete si nechat upravit i boty, které už jsou nošené dlouho, podrážka už má slabý vzorek, a proto na ledu kloužou.

Jaká protiskluzová opatření u svých bot děláte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články