Komár v ložnici? S tímto trikem ho rychle najdete

                   

Znáte to velmi dobře, pomalu usínáte a najednou bzučení. Šermujete rukama okolo hlavy a snažíte se tento dotěrný hmyz zabít, ale bezúspěšně. Po chvíli uslyšíte bzučení znovu a lovení komára začíná nanovo. Asi každý zkusil rozsvítit a komára zabít, ale v té chvíli komár zmizí. Jak tedy komára najít a zlikvidovat? Může vám pomoci obyčejná baterka. Jednoduchý trik vám pomůže komára najít, vy se budete moci vrátit během chvilky zpátky do postele a ponořit se nerušeně do spánku.

Ložnice bez komárů

Samozřejmě je lepší komáry vůbec v ložnici nemít. A samozřejmě vždy je prevence lepší než léčba, proto si dejte do ložnice nebo parapet rostliny, které komáry odpuzují. Mezi takové rostliny patří rozmarýn, levandule a máta peprná. Komáři nemají rádi vůni těchto rostlin a dovnitř ložnice ani nevletí. Stejně tak je odpuzuje česnek, proto jej konzumujte nejen pro posílení imunity, ale vylučovaný pot po požití česneku komáři také nesnesou. Obdobně je vhodné použití ventilátoru, protože komáři nemohou v průvanu létat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pomůže svítilna a dýchání

Nesnesete rozmarýn nebo levanduli v ložnici a už vůbec neradi jíte česnek? Bzučení pokračuje? Je nutné připravit pro komára past. Připravte si baterku, dobře bude fungovat i ta v mobilu. Zhasněte všechny ostatní zdroje světla v místnosti a držte baterku blízko sebe. Komára nepřitahuje světlo, ale váš dech a vůně, proto hluboce dýchejte, tím jej nalákáte rychleji.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Past funguje

Sviťte baterkou a hluboce dýchejte, v tu chvíli komár proletí paprskem baterky a uvidíte jeho velký stín na zdi, což vám usnadní jeho odhalení. Právě díky baterce a stínu uvidíte, že komár přistává a můžete jej snadno zlikvidovat. V klidu se pak můžete vrátit do postele a nerušeně spát. Najde se jich v ložnici ještě celá řada a nechce se vám pořád vstávat? Zkuste si před spaním položit na noční stolek misku s vodou, do které přidáte hřebíček. I tuto vůni komáři bytostně nenávidí, lidem však povětšinou není nepříjemná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články