Koupelna bude zářit čistotou, s čištěním pomůže obyčejný pečicí papír

Aby vaše koupelna zase vypadala docela jako nová, vezměte i k ruce docela obyčejný pečicí papír. Dokáže totiž přímo zázraky.

Koupelna bude zářit čistotou, s čištěním pomůže pečicí papír i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vydat se na cestu za revolučním úklidem koupelny možná nezní jako životní dobrodružství, ale co kdybychom vám řekli, že ve vaší kuchyňské zásuvce čeká hrdina, který je připraven proměnit tento všední úkol v zážitek plný uspokojení a špetky kouzel? Ano, mluvím o skromném pečicím papíru, kulinářské pomůcce, která se brzy stane vaším spojencem i v boji proti koupelnové špíně.

Nepravděpodobný hrdina: pečicí papír

Pečicí papír, známý svými nepřilnavými vlastnostmi a tepelnou odolností, skrývá další talent, který je často přehlížen: čisticí schopnosti. Dokáže si skvěle poradit se špínou, skvrnami od vody a dokonce i s tím nejodolnějším znečištěním, o které v koupelně opravdu není nouze, jak potvrzuje i webový magazín Útulně.

Tajemství bezchybné koupelny

Začněte u zrcadel a skleněných povrchů v koupelně. Po obvyklém úklidu vezměte list pečicího papíru a potřete jím vlhké povrchy. Papír nejenže absorbuje zbytkovou vlhkost, ale zanechá za sebou tenký neviditelný film, který odpuzuje vodu, otisky prstů a prach. Výsledek? Zrcadla, která se lesknou, a sklo, které se třpytí.

Celý život jste pravděpodobně toaletní papír zavěšovali špatným směrem

Chrom, který okouzlí

Vodovodní baterie a sprchové hlavice často ztrácejí svůj lesk kvůli skvrnám od vody a otiskům prstů, ale na pomoc opět přichází pečicí papír. Po vyčištění těchto armatur je jemně vyleštěte právě jím. Díky lehkému voskovému povlaku, který zanechá, budou vaše chromové armatury zářit jako nové a odolávat vodním skvrnám a šmouhám mnohem delší dobu než obvykle. Na dočištění pak Chalupáři-Zahrádkáři doporučují elixír z obyčejného octa.

Proměna dlaždic a spárovací hmoty

Obklady a spáry mohou být živnou půdou pro plísně a houby, ale věděli jste, že i zde může pomoci pečicí papír? Po hloubkovém čištění dlaždice osušte a poté je lehce otřete pečicím papírem. Tato technika pomáhá odpuzovat vlhkost, snižuje pravděpodobnost vzniku plísní a hub a udržuje dlaždice déle čisté.

Pokud hledáte stále nové a nové šikovné triky, které by vám usnadnily úklid, sáhněte tentokrát po docela obyčejném pečicím papíru. iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud hledáte stále nové a nové šikovné triky, které by vám usnadnily úklid, sáhněte tentokrát po docela obyčejném pečicím papíru

Mimo koupelnu

Všestrannost pečicího papíru nekončí v koupelně, jak potvrzuje i web BydlímeKvalitně. Zde je několik dalších tipů, jak tento zázračný materiál začlenit do vaší úklidové rutiny.

  • Svěžest v lednici: Vyložte police v chladničce pečicím papírem, abyste zachytili rozlité tekutiny a drobky. Když je čas na úklid, jednoduše papír vyměňte.
  • Zázraky ve skříni: „Máte na některém oblečení nepoddajný zip? Jemným třením pečicího papíru podél zubů vyhladíte jeho chod a bude jako nový,“ radí čtenář Petr K. z Chocně. Tento trik dělá zázraky na bundách, džínách nebo třeba taškách, které byste jinak už nejspíš vyhodili. Mně už tak dvakrát zachránil oblíbenou mikinu.

Jaké triky s pečicím papírem znáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články