Nejkrásnější vánoční ozdoby do 200 korun, které zkrášlí váš domov na svátky. Návštěvy je budou obdivovat

                   

V období Vánoc mnoho lidí těší představa, že si mohou dům vyzdobit do vánoční tématiky a provonět ho vůní pomerančů, jablek a skořice. Občas se taková záležitost ale může hodně prodražit. Každá koruna je dobrá a v období svátků je tomu tak pro mnohé dvojnásob. Není přitom vůbec těžké sehnat ty nejkrásnější vánoční ozdoby za pár korun.

Vánoční světýlka mají mnoho podob

Jedna z nejjednodušších a zároveň nejkrásnějších ozdob mohou být světýlka. Ta mohou být teple nebo studeně bílá, ale klidně i barevná. Nemají také pouze jeden tvar, liší se délkou, tvarem světýlek nebo třeba i tím, že mohou měnit barvy. Lze je sehnat velmi levně, když víte, kde hledat. Je dobré před nákupem udělat průzkum na internetu a buď je objednat online, nebo si vyhlédnout obchody, kde je mají za dobrou cenu.

iZdroj fotografie: Pexels

Dřevěné ozdoby na stromeček

Dřevěné ozdoby se mohou někomu zdát jako minulost, ale pro spoustu lidí jsou přirozenou klasikou. Ozdoby mohou být nastříkány třeba na bílo nebo mohou být ponechány s dřevěnou texturou. Nejčastějšími tvary jsou vločky, sněhuláci, zvonečky, andělíčci a další. V období Vánoc je naleznete snad v každém druhém supermarketu a obvykle se jejich ceny pohybují okolo padesáti korun.

Jmelí je vánoční klasikou

Jmelí k Vánocům neodmyslitelně patří. Navíc se kdysi věřilo, že pokud vám ho někdo věnuje a vy si ho pověsíte k oknu, ochrání vás před nemocemi a vším špatným. Oblíbené je také zejména u mladých lidí, a to dodnes. Zachovalo se totiž tvrzení, že polibek dvou zamilovaných pod jmelím zajistí rok plný lásky. Jmelí vás navíc ani nic nestojí za předpokladu, že ho utrhnete venku na procházce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pletené vánoční ozdoby

Mnoho lidí by pravděpodobně řeklo, že jsou zastaralé, ale na druhou stranu – co víc může člověka potěšit, než ručně vyráběná ozdůbka. Tyto ozdoby se nejčastěji pletou do tvaru andílků a zvonečků. Bohužel však méně a méně lidí umí v dnešní době plést, což z těchto pletených ozdůbek za chvilku může vytvořit raritu. Mnoho opravdu nestojí, když si je vytvoříte doma, ale i v obchodě se dají sehnat za velmi nízké ceny.

Sníh ve spreji vás překvapí

Mnoho lidí o tomto zázraku ve spreji zatím neví, ale sníh ve spreji je úžasnou pomůckou jak při vyrábění vlastních vánočních ozdob, tak i při jemném postříkání stromečku pro ten správný efekt. Je navíc dobře smývatelný, když nastane čas příprav na přivítaní jara. Často už ho seženete i v obchodech, objevuje se okolo Vánoc dokonce i v supermarketech, a dá se tak sehnat za velmi nízké ceny. Navíc v případě, že nevypotřebujete celou lahev, nic se neděje, použijete ji třeba příští rok.

iZdroj fotografie: Pexels

Svíčky by neměly chybět

Svíčky k zimě také neodmyslitelně patří. Mnoho lidí si obzvlášť v období Vánoc rádo zapálí nějakou vonnou svíčku a nechá dům provonět nejčastěji skořicí a jablky nebo třeba citrusovými plody. Neměly by chybět ani adventní svíce, které jsou dodnes hojně dodržovanou tradicí v mnoha domácnostech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Každou neděli v prosinci se zapálí jedna svíce. Svíčky se však vždy nemusí kupovat pouze na zapálení. Je mnoho lidí, kterým se jednoduše líbí jejich vzhled, a tak si je vystaví bez úmyslu je někdy zapálit. Na Vánoce se asi nejvíce hodí červené, ale to, jaké si kdo zvolí, je čistě na preferencích daného člověka.

Větvičky jehličnanů provoní byt

Tato ozdoba je velmi jednoduchá, mnoho lidí by si bez ní však o Vánocích nedokázalo výzdobu představit. Zvážit její zařazení do výzdoby by měli obzvláště lidé, kteří mají rádi vůni jehličnanů, ale jinak doma preferují plastový stromeček. Krásně provoní dům, a navíc se výborně hodí do aranžmá se svíčkami. Sehnat je můžete zcela zdarma, stačí poprosit sousedy či členy rodiny, kteří mají na zahradě jehličnan, jestli by vám pár větviček nedarovali.

Vánoční hvězda zkrášlí pokoj

Pro milovníky rostlin by mohla být jasnou volbou vánoční hvězda, jinak nazývaná pryšec nádherný, která je pro své červené květy připomínající hvězdy a lemování tmavě zelenými listy často spojována s vánoční výzdobou. Květina není vůbec náročná, spíš byste se měli bát, že ji přelijete, než že by měla vody nedostatek. Stačí ji zalít každých čtrnáct dní. Okolo Vánoc ji seženete za pár korun v téměř každém květinářství v různých velikostech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Upečte si vánoční výzdobu

Vánoční výzdoba může být i z poměrně nezvyklých zdrojů. I perníčky, které s rodinou nazdobíte, se mohou stát výzdobou vašeho domu. Měli byste ale tak trochu počítat s tím, že se v průběhu Vánoc začnou ztrácet v bříšku vašich ratolestí nebo partnera. Můžete zkusit upéct i perníkovou chaloupku, ale na její zdobení je třeba trochu více trpělivosti.

Další pečenou ozdobou mohou byt citrusové plody nakrájené na kolečka. Nejenže jsou opravdu krásné, ale navíc váš dům provoní tou správnou vánoční vůní. Lze je buď usušit na pečicím papíře na nízkou teplotu v troubě, nebo (pokud nespěcháte) je můžete jednoduše uložit na topení a po týdnu budete mít ozdoby hotové. Navíc téměř nic nestojí, pomeranče i citrony se dají levně koupit v supermarketu.

Které ozdoby, ať už domácí nebo kupované, máte nejraději vy?

Milovníci tvoření si mohou za pár korun vánoční ozdoby i vyrobit
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články