Krmení ovocných stromů v říjnu a listopadu: Perfektní výsledky zařídí močovina

Dopřejte ovocným stromům na podzim extra výživnou zálivku a připravte je na zimní období. Vhodným hnojivem doplníte zásoby živin a zimu snadno přečkají bez úhony.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podzimní dny se na zahradě nesou v duchu příprav na zimní období. Poslední zbytky sklizně pomalu dozrávají, a tak je potřeba přezimující rostliny připravit na mrazivé dny. Kromě jejich dostatečné ochrany byste neměli zapomínat i na použití vhodných hnojících směsí. Tím doplníte vyčerpané zásoby živin a na jaře budou moci rostliny brzy vyrašit. Zjistěte, jaké hnojivo je k podzimnímu hnojení ovocných stromů ideální.

Proč hnojit ovocné stromy

Podobně jako v případě jiných rostlin, potřebují i ovocné stromy a keře dostatek živin, aby se mohly správně vyvíjet a růst. Zároveň pravidelným používáním hnojiva podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví. Ve výsledku tak budou mnohem vitálnější, zdravější a odolnější vůči nemocem, houbovým chorobám, plísním i napadení škůdci.

Čím hnojit ovocné stromy

Nemusíte nutně kupovat drahé hnojící směs plné nebezpečných chemikálií, jejichž dlouhodobé používání je škodlivé nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po přírodních alternativách, které jsou mnohem šetrnější a bezpečnější. Jejich používáním navíc snížíte riziko, že byste rostliny předávkovali. K tomuto účelu vám skvěle poslouží močovina, která zároveň zpracuje rostlinné zbytky.

ovocné stromy iZdroj fotografie: Depositphotos

K čemu slouží močovina

Tato směs je nejen vynikajícím hnojivem, ale i skvělým přípravkem při ochraně proti škůdcům. Konec podzimu je ideální dobou k aplikaci tohoto speciálního postřiku, který zabrání poškození ovocných stromů, a navíc podpoří rozklad rostlinných zbytků. Snížíte tím riziko, že by pod kůrou přezimovala vajíčka hmyzu, který by na jaře začal na stromech parazitovat.

Jak připravit roztok z močoviny

Jediné, co k výrobě tohoto účinného postřiku budete potřebovat, je půl litru močoviny a 10 litrů vody. Obě složky pořádně promíchejte, aby se zcela spojily a přelijte do nádoby s rozprašovačem. Není dobré s aplikací vytvořené směsi zbytečně otálet ani ji následně dále skladovat. Raději její zbytek využijte k hnojení dalších keřů a rostlin.

Jak používat postřik z močoviny

Jakmile máte hotovo a roztok připravený ve vhodné nádobě, pusťte se do jeho aplikace. Všechny části stromu důkladně postříkejte, včetně země okolo kmenu. Tímto způsobem svým dřevinám zajistíte ochranu před škůdci, nemocemi i chorobami a zbytky listí na zemi rychle zetlí a stanou se dokonalou výživou. Na jaře vám opět ožijí a budou mít dost energie i živin k tvorbě nových výhonků.

Jak na podzimní hnojení ovocných stromů

Čím ošetřujete ovocné stromy na podzim vy?

Zdroj: Facedobra
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články