Květnový lék pro sazenice: Po Aspirinu budou stonky tlusté jako malíček

Nedovolte, aby vám letos cokoliv pokazilo úrodu, a podpořte své sazenice tím správným pomocníkem. Najdete ho v každé lékárně.

aspirin v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aspirin je známý nejen pro své lékařské účinky na člověka, ale také pro svou překvapivou účinnost jako prostředek k posílení růstu rostlin, jak informuje web Blíže k přírodě. Tento snadno dostupný lék lze přeměnit na přírodní hnojivo, které podporuje růst a zdraví mladých sazenic bez použití škodlivých chemických látek.

Příprava hnojiva z Aspirinu

K přípravě tohoto speciálního receptu budete potřebovat 3 tablety Aspirinu, 200 ml vody, hrnec a uzavíratelnou skleněnou nádobu. Začněte vařením vody v hrnci. Jakmile začne vřít, přidejte Aspirin a nechte několik minut vařit. Při tomto procesu se uvolňuje kyselina salicylová, rostlinný hormon, který výrazně prospívá rostoucím výhonkům. Horký roztok nalijte do sklenice a uzavřete ji, dokud úplně nevychladne.

aspirin v ruce

Do záchodu vhoďte tabletu Aspirinu, pomůže s jeho čištěním

Jakmile roztok Aspirinu vychladne, zřeďte jej dvěma litry vody a přidejte lžičku jakéhokoli mikrobiálního hnojiva. Tento přídavek je zásadní, protože zlepšuje strukturu půdy a aktivuje půdní mikroflóru, čímž vytváří optimální prostředí pro mladé rostliny. Připravenou směs můžete ihned použít k výživě sazenic a podpořit tak jejich silný a zdravý růst.

Jak hnojit sazenice Aspirinem

Na každou sazenici aplikujte dvě polévkové lžíce tohoto hnojiva přímo ke kořenům a další dvě polévkové lžíce nastříkejte na listy. Před přesazením do skleník nebo volné půdy to proveďte nejlépe dvakrát, skvěle je tak posílíte. A to je přesně to, co před dalších vývojovou fází potřebují, jak potvrzuje i web MagazínDoma.

Aby se vašim sazenicím vždy po všech stránkách perfektně dařilo, pak sáhněte pro pomoc do lékárny. Pomůže obyčejný Aspirin. iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby se vašim sazenicím vždy po všech stránkách perfektně dařilo, pak sáhněte pro pomoc do lékárny. Pomůže obyčejný Aspirin

Další výhody Aspirinu v zahradnictví

Zkušenosti milovníků zahradničení okolo mě naznačují, že Aspirin nejen podporuje růst, ale také posiluje imunitní reakci rostlin, takže jsou odolnější vůči chorobám a škůdcům. To je zvláště prospěšné pro mladé rostliny, které jsou náchylnější ke stresům způsobeným změnami prostředí.

Používání Aspirinu může snížit pravděpodobnost výskytu houbových infekcí a odpuzovat některé škůdce, což poskytuje mladým rostlinkám další vrstvu ochrany. A pokud se vám léčivo jako hnojivo příliš nezamlouvá, vyzkoušejte tip redakce Chalupáři-Zahrádkáři – síran amonný.

Jak pikýrovat sazenice paprik

Čím stimulujete růst sazenic vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články