Do lednice se vyplatí dávat houbičku na nádobí: Skvěle pohltí vlhkost a zachrání tak potraviny před plísní

Houbička na nádobí sice neumí pomoct s tříděním, nebo vyhozením starých potravin, ale dokáže si poradit se vzniklým zápachem a nechtěnou vlhkostí.  

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nezdá se, že by se obyčejná houbička na mytí nádobí dala využít ještě jinak, ale opak je pravdou. Má výborné absorpční vlastnosti, a proto vás jednoduše zbaví nežádoucí vlhkosti téměř ve všech prostorách v domácnosti. Umístěte ji do lednice a zbavte se tak nepříjemného zápachu, vlhkosti a také nebezpečí z množících se bakterií.  

Zastavte nešetrné plýtvání s jídlem 

Vaše lednička určitě patří k bezkonkurečně nejpoužívanějším spotřebičům v domácnosti, a proto vyžaduje patřičnou péči. Hraje velkou roli v konzervaci potravin, ale nic netrvá věčně, a i v lednici můžete času od času najít i jídlo, které už se hodí jen do koše. Pokud do každé přihrádky v lednici umístíte čistou a suchou houbičku na nádobí, můžete proces kažení potravin trochu zpomalit. Zabráníte totiž nadměrné vlhkosti, která je pro tvorbu hniloby základem a o něco tak prodloužíte životnost svého ovoce či zeleniny, které v lednici uchováváte. 

Pomocí houbičky v lednici se můžete zbavit také protivného zápachu ze zkažených, nebo ze silně aromatických potravin jako jsou sýry a ryby. Stačí když houbu jemně pokapete bílým octem, několika kapkami aromatického oleje nebo ji posypete jedlou sodou. Použitá houba by však v lednici neměla být déle než jeden týden, mohla by vám pak prokázat spíše opačnou službu a vaši lednici zaneřádit. Pamatujte, že hygiena v lednici je velmi důležitá. Uvnitř lednice by rozhodně nemělo docházet ke kontaminaci vašich potravin.  

zelenina v lednici iZdroj fotografie: Pexels

Myslete na hygienu ve své lednici 

Položená houba v ledničce přímo nabádá k jejímu vyčištění. Proto na to myslete a lednici umyjte alespoň jednou za měsíc, a to nejlépe před velkým nákupem, kdy je lednice o něco méně naplněná. Ušetříte si tak trochu práce. Houba v lednici je jednoduchým a spolehlivým receptem, jak zamezit plýtváním s jídlem, zbavit se odolného zápachu a konečně také zvýšit hygienu své lednice. Houbu má doma snad opravdu každý, tak proč to hned nezkusit? 

Jak často myjete doma lednici?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články