Zamlžená okna jsou minulostí, obyčejné ponožky vyřeší častý problém, který musí řešit všichni řidiči

Pokud i vám komplikuje běžné používán vašeho vozidla mlžení oken, pak se proti němu pojistěte díky jednomu šikovnému triku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během zimy je mlžení oken u auta opravdu vážným problémem. Zdržuje vás od včasného odjezdu například do práce nebo na společenské akce, a pokud se objeví během jízdy, může dokonce ohrozit i vaši bezpečnost. Ovšem jeho řešení je snadné. Stačí využít jen materiály, které máte po ruce. Stačit vám bude jedna stará ponožka a vhodná náplň, kterou seženete za pár desetikorun v každém obchodě.

Mlžení oken zabrání ponožka

Hlavní příčinou mlžení oken v automobilu je nadměrná koncentrace vlhkosti. Vodní pára ze vzduchu pak kondenzuje na skle ve chvíli, kdy se auto začne ohřívat (mnohdy už velmi krátce po zapnutí motoru) a velký problém je na světě. Na jeho vyřešení proto musíte myslet dávno před tím, než budete chtít se svým vozem odjet. A nemusíte přitom investovat do drahých odvlhčovačů. Řešení může být i mnohem levnější.

Vezměte si k ruce jednu starou ponožku (nebo ještě lépe dvě, pokud se chcete vyhnout jakékoliv katastrofě). Ujistěte se že není nikde děravá a pokud tomu tak bude, tak díru zašijte. Ponožky, které mají již část takříkajíc vysypanou, se pro tento účel nehodí. Ty už jsou vhodné opravdu jen do koše. Jakmile budete mít ponožky připravené, musíte je naplnit vhodnou náplní. Samozřejmě čím větší ponožku máte, tím víc jí budete potřebovat.

Naplňte ponožky stelivem pro kočky

První ponožku vyplňte stelivem, které se používá do kočičích záchodů. Může se totiž pochlubit opravdu skvělou savostí, takže dokáže všechnu vlhkost z interiéru vašeho vozu bez potíží pohltit. Poté ponožku dobře uzavřete (například gumičkou) a položte ji pod čelní sklo. Pokud jsou vaše obtíže opravdu velké, pak si takto vyrobte ponožky dvě a každou dejte do jednoho rohu čelního skla.

Mlžení oken v autě zabrání ponožka naplněná neobvyklým materiálem iZdroj fotografie: Depositphotos

A máte-li obavu, že by kočičí stelivo mohlo z ponožky vypadávat, jednoduše na ni navlékněte ještě jednu a uzavřete ji na opačném konci, než tu předchozí. Nyní vám už jen zbývá po každém použití automobilu ponožky odnést domů a nechat je vysušit a vyměnit je za suché. Vyrobte si jich proto raději víc, abyste na to později nemuseli myslet. Pokud budete tento postup dodržovat opravdu pečlivě, uvidíte, že vás už žádné mlžení oken nikdy trápit nebude.

Jak bojujete proti mlžení oken v automobilu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články