Mravenčí invazi v domácnosti zničí trochu kyseliny borité

Zbavte se přítomnosti mravenců ve své domácnosti a zatočte s nimi jednou pro vždy. Postačí vám k tomu jen trocha kyseliny borité a po těchto škůdcích nezbude ani stopy.

Mravenci v bytě na podlaze i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Invaze mravenců vždy začíná několika průzkumníky. Jejich velmi vyvinutý čich jim pomáhá najít potravu i ve velké vzdálenosti od mraveniště. Z tohoto důvodu často zavítají i do lidského obydlí, kde je láká plno příjemných vůní. Abyste jejich výskytů předešli, měli byste proto jako první odklidit z jejich dosahu veškeré potraviny. A pokud to nepomůže, pak zbývá jejich likvidace.

Jak se zbavit mravenců

V obchodě je k dostání velké množství různých postřiků a insekticidů, které jsou však plné nebezpečných chemikálií a dalších toxických látek. Jejich používání byste se měli vyhnout obzvlášť v případě, že máte domácí mazlíčky nebo malé děti, které všechno olizují a dávají do pusy. Raději sáhněte po ekonomičtějším a ekologičtějším řešení, které je i k vašemu zdraví mnohem šetrnější a bezpečnější.

Co budete k výrobě pasti potřebovat

Těchto škůdců se velmi snadno zbavíte, pokud jim ve své domácnosti připravíte účinnou přírodní past. K její výrobě vám stačí jen 3 polévkové lžíce kyseliny borité, 3 hrnky horké vody, 1 hrnek bílého cukru, hrnec s pokličkou a vatové tampony. Těchto pár pomůcek vás zbaví mravenců jednou pro vždy a s trochou štěstí zlikvidujete i celé mraveniště.

Jak vyrobit past na mravence

Nejprve v hrnci smíchejte kyselinu boritou s bílým cukrem. Následně pomalu přilévejte horkou vodu a míchejte tak dlouho, dokud se cukr s kyselinou úplně nerozpustí. Hrnec s připravenou směsí přikryjte pokličkou a nechte tak. Vatový tampon do nálevu opatrně namočte tak, aby se tekutina nedostala na vaši pokožku, položte na talíř a umístěte tam, kudy mravenci do vašeho domu přicházejí, a nechte do druhého dne.

Mravenci na jídelním stole iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokračujte, dokud mravenci zcela nezmizí

Další den na talířek umístěte čerstvě namočený vatový tampon, a opět nechte na místě do dalšího dne. Tento postup opakujte, dokud se mravenců zcela nezbavíte. Část směsi si mohou přenést do mraveniště, a tím vyhubíte celou jejich kolonii.

Ovšem pokud byste je chtěli jen vypudit, měli byste vědět, že nesnesou některé pachy. Mezi ně patří například citron, skořice a ocet. Ty stačí smíchat s vodou a nastříkat na místo, kudy se nejčastěji pohybují. Vůně octa je zcela dezorientuje a je jen malá pravděpodobnost, že se opět vrátí. Nevýhodu má tento postup jedinou, kyselina boritá už totiž není běžně k sehnání. Pokud ji už doma nemáte, nastříkejte na tampon trochu jakéhokoliv insekticidu. Efekt bude stejný.

Jak se účinně zbavit mravenců

Jak se zbavujete mravenců v domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články