Mravence odežene skořice a jedlá soda, směs stačí dát před dveře

Vyzkoušejte v boji proti mravencům přírodní metody. Vyberte si některou z mnoha látek, které nemohou ani cítit, a vyžeňte je jednou provždy.  

mravenci v lese i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Boj s mravenci není lehkou záležitostí. Nejen, že mravenci v domě členy domácnosti obtěžují, ale umí také napáchat velikou škodu. Objevují se nejen v domě, ale také na zahradě, a to většinou ve vlhkých prostorech, nedaleko drobků a zbytků od jídla nebo sladkého pití. Mravenci jsou, i když na to nevypadají, neuvěřitelně silní a z vašeho stolu dokážou odnést do mraveniště opravdu velké kusy potravy.  

Využijte v boji s mravenci přírodní metody 

Mravence přitahuje cukr a bílkoviny, které jsou nezbytné pro udržení celé mravenčí kolonie. Vytvářejí si klikaté cestičky, po kterých se pohybují oběma směry. V nejhorším případě přesunou ke zdroji potravy celý svůj kopcovitý domov.  K jejich vyhubení v domě, ale i na zahradě, můžete samozřejmě použít komerčně nabízené chemikálie. Ovšem rovněž lze sáhnout po něčem šetrnějším.

Vyzkoušet můžete přípravky, které jsou v péči o domácnost už několikrát vyzkoušeny. Například jedlá soda je proti mravencům opravdu účinnou zbraní. Stačí s ní posypat místo, kde se mravenci nejvíce vyskytují, a také všechny mezery, kterými by se mohli dostat do domu. Jedlá soda by však neměla zvlhnout, ztratila by tak svoji účinnost.  

Další látkou, kterou mravenci přímo nesnáší, je rozhodně skořice. Její intenzivní vůně mravence děsí, stačí ji proto aplikovat stejně jako jedlou sodu a jen počkat, co se bude dít. Pokud najdete přímo hnízdo mravenců, můžete ho zkusit zničit pomocí horké vody. Metoda je to trochu nehumánní, ovšem poměrně účinná.  

iZdroj fotografie: Pexels

Zkusit můžete jed, ale i obyčejný ocet 

Podobnou variantou je také příprava domácího jedu smícháním boraxu s vařeným vaječného žloutku v poměru 10:1. Směs rozptylte jednoduše kolem mraveniště. Mravenci jed svým pohybem zavlečou do kolonie a po několika dnech všichni v hnízdě uhynou. Pro stejný účinek můžete lžíci boraxu smíchat spolu s dvěma lžícemi arašídového másla a s jednou lžící jedlé sody.  

K humánnějším přípravkům patří zcela jistě použití obyčejného octu. Namočte do něj hadřík a otřete s ním rámy dveří i oken. Žádný mravenec už se u vás doma zcela jistě neukáže. Mezi další látky, které mravence odpuzují, patří také majoránka, vůně levandule, karafiátu, ale také okurková slupka nebo chilli papričky. Tak na to myslete, než se do boje s mravenci pustíte.  

Jak hubíte mravence ve svém domě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články