Mravenci zmizí ze zahrady cobydup, odežene je obyčejný česnek

Nedovolte, aby vám mravenci na zahradě znepříjemňovali léto. Pokud se na ně vyzbrojíte osvědčenými prostředky, odtáhnou.

Jak na mravence i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mravenci jsou podle webu RadyNaVšechno  skutečně fascinující tvorové – vytrvalí, organizovaní a neuvěřitelně odolní. Jejich přítomnost na zahradě však často vede k méně žádoucím výsledkům, jako je šíření mšic a narušení zdraví půdy. Ačkoli je k dispozici mnoho chemických přípravků na hubení mravenců, ne vždy ne jejich použití vhodné.

Česnek: přírodní odpuzovač hmyzu

Místo toho můžete sáhnout po osvědčených domácích prostředcích. Například česnek obsahuje alicin, sloučeninu, která mu dodává nejen jeho charakteristickou vůni, ale má také silné odpuzující účinky proti různým škůdcům, včetně mravenců.

Jak používat česnek proti mravencům

Vytvoření česnekového roztoku na ochranu proti mravencům je jednoduché a levné, jak radí web Pasti. Jak si ho připravit?

  • Důkladně rozdrťte 1-2 stroužky česneku, aby se uvolnil alicin.
  • Vložte rozdrcený česnek do 1 litru teplé vody.
  • Směs nechte louhovat přes noc, aby voda měla dostatek času absorbovat účinné česnekové silice.

Existuje účinný způsob, jak se zbavit mravenců v domácnosti na dlouhou dobu

Tekutiny sceďte, abyste zabránili ucpání konve nebo postřikovací láhve, a česnekovou vodu nalijte nebo nastříkejte přímo na mraveniště nebo cestičky na zahradě. Její silná vůně naruší pachové stopy mravenců a odradí je od návratu. Podobně působí i jedlá soda, kterou navíc můžete využít i jinde na zahradě, jak už Chalupáři-Zahrádkáři radili dříve.

Kvasinková past na mravence

Ale hodit se vám mohou i kvasnice. V jednom litru vody smíchejte 100 g sušených kvasnic se 100 g cukru. Tuto směs umístěte do malých nádob v blízkosti mravenčích cest. Droždí funguje jako návnada a lepkavá směs pomůže mravence uvěznit.

Jak se zbavit mravenců na zahradě přírodními způsoby iZdroj fotografie: Pxfuel
Aby vás mravenci na zahradě už nikdy nepříjemně nezaskočili, nastavte jim hranici díky použití ověřených přírodních prostředků

Pepřový sprej zmate jejich smysly

Smíchejte stejné díly vody a mletého pepře v lahvičce s rozprašovačem a aplikujte jej přímo na mravenčí cestičky. Pepř dráždí mravence a maskuje jejich pachové stopy, čímž jim ztěžuje orientaci. Snadno je tak vyžene z těch částí zahrady, kde je jejich přítomnost nežádoucí,“ radí paní Andrea L. z Loučně, která už dříve poslala redakci Chalupáři-Zahrádkáři návod třeba na své oblíbené hnojení růží hnojem.

Jak na mravence podle odborníků

Jak proti mravencům na zahradě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články