Myši se už neukážou, po vůni amoniaku raději utečou na kilometry daleko

Hlodavci nepatří v domácnosti právě k vítaným hostům, pokud však proti nim použijete jejich citlivý čich, můžete je rychle vypudit.

Jak vyrobit past na myši z kbelíku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myši nebývají v našich domovech právě vítány. Existuje však řada metod, jak se s těmito nevítanými hosty rozloučit. Použít můžete arzenál netradičních přírodních prostředků, i strategické opevnění domu. Nejlépe však fungují všechny dohromady.

Černý pepř jako skvělý pomocník

Jednou z netradičních, ale účinných metod je použití mletého černého pepře. Myši odpuzuje jeho štiplavé aroma. Stačí jím posypat místa, kde se často vyskytují, a uvidíte, že se vám začnou obloukem vyhýbat. „Stejný trik používám i proti psům a kočkám. Pepř jim vadí, ale veterinář říkal, že jim nijak neublíží. Nemusím tak řešit rozhrabané záhonky ani exkrementy před domem. A to za pár desetikorun utracených za koření v obchodě opravdu stojí.“

Bobkové listy: Toxické překvapení

Dalším přírodním prostředkem proti hlodavcům jsou bobkové listy. Myši je sice zpočátku konzumují, ale v jejich těle se uvolňuje toxická látka, která je pro tyto škůdce velmi škodlivá. Můžete je tedy použít jako takové malé pastičky.

Zápach amoniaku myši nesnáší

Roztok vytvoříte zředěním 2 až 2,5 šálku čpavku ve 200 ml vody a přidáním 2 až 3 lžic čisticího prostředku. Tuto směs umístěte na místa nepřístupná dětem a domácím zvířatům a počkejte, až začne působit. Pravidelně ji také obměňujte, aby nevyčichla.

Co mají společného citron, alobal a vratič? Pokud je společně použijete správně, vyženou všechny myši i hnízda

Účinné pasti a návnady

Vsadit můžete i na klasické pasti, ale podle webu Pasti záleží na výběru návnady. Na myši dobře fungují chlebové kůrky smažené na slanině. A skvělé jsou i ořechy, sýr nebo salám. Návnadu pevně připevněte třeba vlascem, aby s ní myš neunikla. A vyzkoušet můžete i účinnou past z plastového kýble, jak poradili Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti nebo praktický domácí odpuzovač hlodavců z přírodních surovin.

Invaze hlodavců bývá nejhorší právě v zimních měsících – pokud však proto nim zakročíte včas, nebudou vás už nikdy trápit. iZdroj fotografie: Depositphotos
Invaze hlodavců bývá nejhorší právě v zimních měsících – pokud však proti nim zakročíte včas, nebudou vás už nikdy trápit

Blokování vstupu také pomáhá

Nechcete líčit návnady? Tak zabraňte myším ve vstupu do domu tím, že jim zablokujete cesty, jak radí web HomeBydlení. Použijte kombinaci pěnového polystyrenu a kovových mřížek s malými otvory, které utěsní všechny průchody, jimiž by se myši mohly dostat dovnitř. A skvěle vám může posloužit i ocelová vlna. Nezapomínejte však, že je třeba všechna opatření pravidelně kontrolovat. Myši totiž dokážou být velmi vynalézavé.

Jak nastražit past na myš – podrobný popis různých druhů pastiček a návnad

Jak proti hlodavcům ve svém domě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články