Myši se v domě již neukáží, nesnesou zápach máty peprné

Pokud chcete myši ze svého domu vyhnat čistě přírodně, pak můžete vsadit na sílu jedné docela obyčejné vonné bylinky.

Myši se v domě již neukáží, nesnesou totiž aroma máty peprné i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si domov, kde vzduch naplní jemná, osvěžující vůně máty peprné a vytvoří atmosféru klidu a čistoty. Nyní si představte, že tatáž vůně působí i jako impozantní bariéra proti nevítaným hostům z řad hlodavců. Ano, mluvíme o myších, těch drobných, mrštných tvorech, kteří si vždycky (i přes naši snahu) najdou cestu do našich domovů. Ale nebojte se, máta peprná spolu s dalšími aromatickými spojenci, vás jich rychle zbaví.

Síla mátového oleje

Mátový olej se svou silnou mentolovou vůní není jen potěšením pro naše smysly, ale i noční můrou pro myši, jak informuje web iReceptář. Když se naředí vodou a rozpráší po domě, působí jako neviditelný štít. A jak funguje? Snadno. Silná vůně zahltí citlivé čichové ústrojí těchto hlodavců a z vašeho domova je rychle vyžene.

Vyzkoušet můžete i naplnění malých látkových sáčků sušenými lístky máty peprné a jejich strategické rozmístění po celém domě – zejména v blízkosti vchodů, oken a všech známých ohnisek výskytu myší. Krása mátových sáčků spočívá v jejich jednoduchosti a univerzálnosti; lze je umístit téměř kamkoli, od kuchyňských skříněk až po půdní kouty.

Co mají společného citron, alobal a vratič? Pokud je společně použijete správně, vyženou všechny myši i hnízda

Svěžest rostlin máty peprné

Ovšem nic se nevyrovná původnímu zdroji tohoto mátového kouzla – samotné rostlině máty peprné. Nejlépe působí, když ji vysázíte kolem celého domu. Sama to na chatě tak mám a hlodavci se jí vyhýbají velkým obloukem.

Netradiční spojenci: Větve borovice a jedle

Jeden můj přítel ovšem přísahá i na účinnost jehličnatých větví. Dává je všude tam, kde mají myši tendenci hledat útočiště (tedy třeba do sklepa). Pryskyřičná vůně těchto větví je prý dalším pachem, který nesnášejí. Web HomeBydlení zase nedá dopustit na jablečný ocet.

Invaze hlodavců bývá nejhorší právě v zimních měsících – pokud však proto nim zakročíte včas, nebudou vás už nikdy trápit. iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud chcete myši ze svého domu vyhnat čistě přírodně, pak můžete vsadit na sílu jedné docela obyčejné vonné bylinky

Zjišťování aktivity myší pomocí moučných stop

Před nasazením jakéhokoli aromatického arzenálu je ovšem zásadní identifikovat pohyb nepřítele. V blízkosti potenciálních vchodů stačí nasypat mouk nebo sádru a hned druhý den uvidí, zda se tu nevítaní návštěvníci vyskytují nebo ne. Použití přírodních repelentů pak bude účinnější.  A vyzkoušet můžete i účinnou past z plastového kýble nebo praktický domácí odpuzovač hlodavců z přírodních surovin, jak Chalupáři-Zahrádkáři radili v minulosti.

Jak nastražit past na myš – jednoduchý návod

Jak proti myším v domě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články