Co dát do pasti na myši, aby se chytly cobydup: Sýr je klasika, pomůže i obilí

Zbavte se myší jednou provždy a odchyťte tyto mlsné škůdce do připravené pasti. Nalákáte je na vůni sýra nebo obilí. Těmto pochoutkám rozhodně neodolají.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velmi silně vyvinutý čich pomáhá myším najít potravu i ve velké vzdálenosti, což je nezřídka přivede i do lidských obydlí, kde často napáchají nemalé škody. Abyste se těchto vetřelců snadno a účinně zbavili, připravte si pro ně past. Stačí zvolit vhodnou návnadu, které nedokáží odolat. Ověřili jsme doma triky z webu Victor Pest a opravdu sklidili úspěch. Myš se vždycky chytila a naše jídlo zůstalo netknuté.

Jak poznat přítomnost myší

Tito drobní hlodavci si rádi pochutnají i na sklizeném ovoci a zelenině, nebo dokonce obilovinách uložených ve sklepě nebo garáži. Dokáží se protáhnout i velmi malým otvorem. O jejich přítomnosti pak kromě ohlodaných částí potravin svědčí také trus, který se začne kolem objevovat. Podle něj můžete vystopovat, kudy se nejčastěji pohybují a na daná místa připravit past. Vybírat lze z široké škály možností a jak jsme psali již dříve na Chalupáři-Zahrádkáři.cz, jde to i humánně bez ztráty na životech.

Čím myši škodí

Myši vám mohou uškodit nejen tím, že vás připraví o skladované zásoby, ale mohou být také přenašeči různých nemocí. Z toho důvodu byste se s nimi měli vždy co nejdříve vypořádat. V opačném případě riskujete zdraví své vlastní, svých dětí i zvířecích mazlíčků. Už dříve jsme na stránkách Chalupáři-Zahrádkáři.cz doporučovali, že účinně proti myším funguje máta peprná, jejíž vůni nemohou vystát a raději se ji obloukem vyhnou.

past na myš iZdroj fotografie: Freepik

Kam nastražit past

O vašem úspěchu či neúspěchu v boji s těmito škůdci rozhodne i správné umístění pasti. Podle trusu sledujte jejich cestičky a past umístěte do rohu místnosti nebo podél zdi, kudy se pravidelně pohybují. Samozřejmě se vyplatí past nainstalovat i poblíž uložených potravin, čímž zvýšíte šance, že zůstanou netknuté, dokud je sami nebudete potřebovat.

Čím naplnit pasti 

Přesvědčení, že myši milují sýr, není tak úplně pravdivé. Ve skutečnosti dávají přednost semenům, ořechům nebo například slanině. Zkuste nahradit kousek sýra některou z těchto pochoutek a jejich odchyt pro vás bude mnohem snazší. Server Dallas Rodent navíc doporučuje past naplnit semeny nebo obilovinami. Neodolají však ani vůni sladkostí. I náš čtenář Josef K. z Hustopečí nad Bečvou potvrzuje: ,,Kousek sýra v pasti jsem nahradil ořechy a masem. Myši této návnadě neodolají.”

Jak si doma vyrobit past na myši

Čím plníte pasti na myši vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články