Myši zapomenou cestu do vašeho domu, máta peprná ošálí jejich smysly

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zbavte se myší a jiných drobných hlodavců jednou provždy. Potřebovat budete jen vůni máty peprné, kterou nemohou ani cítit.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myši patří mezi nejrozšířenější škůdce, se kterými se potýkají téměř všichni majitelé rodinných domů i bytů. Jejich dobře vyvinutý čich a mlsné jazýčky jim pomohou najít potravu v každém sklepě i spižírně. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak se s těmito hlodavci vypořádat i bez použití násilí nebo nebezpečných chemikálií. Tímto způsobem se myši vaší domácnosti raději obloukem vyhnou a vyberou si jiné útočiště.

Čím vám myši škodí

Pokud se myši ve vašem okolí objeví, bývá často opravdovým oříškem se jich účinně zbavit. Rády si pochutnají na některých uskladněných potravinách, které dokážou navíc znehodnotit svým trusem. Jelikož mohou přenášet nebezpečné nemoci, je opravdu důležité před nimi uložené jídlo opravdu dobře ochránit. S tím vám pomůže máta peprná.

Jak se zbavit myší

Jakmile tyto hlodavce ve svém okolí objevíte, je potřeba rychle podstoupit některé kroky, které vám pomohou udržet je od vašeho obydlí co nejdál. Důležité je zejména zalepit nebo zakrýt veškeré díry, kudy by mohly prolézt. Větrací otvory překryjte alespoň pletivem, ale nezapomeňte, že se myši dokážou protáhnout i velmi malou škvírou. Nastražit můžete také past, která myš odchytí. Vy ji pak převezete dál od vašeho domu a vypustíte do volné přírody.

Jak vypudit myši iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhněte se nebezpečným chemikáliím, které jsou nebezpečné nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Zvlášť v případě, že se okolo domu pohybují domácí mazlíčci nebo malé děti. Raději využijte humánní způsoby, jak si s hlodavci poradit jednou pro vždy. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je silná aromatická vůně máty peprné, kterou myši nemohou vystát. Rychle se tak z vašeho obydlí odstěhují.

Máta proti myším

Velmi účinně proti těmto škůdcům funguje tinktura z máty peprné. Tu si snadno připravíte tím, že smícháte čistý alkohol s roztokem máty a pořádně protřepete. Výsledný roztok přelijte do injekční stříkačky bez jehly a ošetřete s ním všechna místa, kudy myši pronikají dovnitř. Nevynechejte žádný otvor, ani štěrbinu a postupujte opravdu pečlivě.

Vůně se na daném místě udrží několik dní, poté je potřeba proces znovu zopakovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a myši se po jejím vyvanutí znovu nevrátily. Vyplatí se okolo stavby vysadit i trsy máty a zabránit tak, aby se k ní přiblížily. Do sklepa nebo spižírny je pak vhodné umístit nádobu se solí nebo jedlou sodou pokapanou éterickým olejem s vůní máty. Místnost tak příjemně provoníte, a navíc se zbavíte nadměrné vlhkosti.

Jak na myši aneb šikovný návod

Jak bojujete s těmito hlodavci vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články