Na lopatku a koště nalepte izolepu, výrazně vám zkrátí dobu úklidu

Aby byla vaše domácnost vždy perfektně uklizená, měli byste se naučit několik jednoduchých triků – například izolepa si poradí s prachem.

i Zdroj fotografie: cogdogblog / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zametání podlah pomocí koštěte a lopatky je pohodlný způsob, jak odstranit drobky, rozsypané potraviny, písek, zbytky jídla, drobky nebo lehkou vrstvu prachu. Tato metoda však není zcela účinná, protože menší částice mají tendenci mezi štětinami smetáčku unikat. A právě s tím vám může pomoci obyčejná izolepa.

Zjednodušení procesu zametání

Když na spodní stranu smetáku nebo lopatky připevníte lepicí pásku, která přesahuje okraj, zachytí při zametání všechny drobné částice, které obvykle uniknou smetení. Navíc se tato technika neomezuje jen na smetáčky, stejnou techniku s páskou lze použít i na košťata. U nich vám ještě lépe použití oboustranné pásky po celé délce štětin.

Při zametání s koštětem polepeným páskou tak zlikvidujete například i obtížně odstranitelné chlupy domácích mazlíčků, lidské vlasy a další jemné nečistoty, které se při zametání často vznášejí ve vzduchu. A velmi podobně vám podle redaktorky Chalupáři-Zahrádkářů Věry Myslíkové může pomoci i igelitový pytlík.

13 míst a předmětů v domácnosti, na které při běžném úklidu zapomínáme a bakterie se z nich vesele šíří do okolí

Další tipy pro úklid bez námahy

Kromě triku s páskou existují i další způsoby, jak zefektivnit rutinní úklid. Zvažte například použití kávových filtrů k otírání zrcadel. Nezanechávají na nich šmouhy a jsou dostatečně odolné, aby vydržely delší kontakt s vodou – tak to alespoň tvrdí web Mall. A při vytírání podlah je zase výhodné začít od vzdálenějšího konce místnosti a postupovat směrem ke vchodu. Tato technika minimalizuje šíření nečistot a zajišťuje, že se nejprve vypořádáte s nejvíce frekventovanými místy a teprve poté postoupíte dál do místnosti.

A pokud chcete svůj domov perfektně provonět, použijte podle rady z webu LiškaMazaná přírodní esenciální oleje, které vám nabídnou skvělé aroma bez jakýkoliv chemikálií. „Já mám nejradši olej z citrusů nebo ten jasmínu,“ radí čtenářka Miroslava k. z Albrechtic. „Ale v ložnici zásadně používám levandulový, protože ten působí zklidňujícím dojmem.“

Nejrůznějších úklidových triků není nikdy dost. Pokud si chcete cídění domácnosti usnadnit, vyberte si z těch absolutně nejlepších. iZdroj fotografie: Depositphotos
Nejrůznějších úklidových triků není nikdy dost. Pokud si chcete cídění domácnosti usnadnit, vyberte si z těch absolutně nejlepších

Na co ještě vsadit

A já si zase na úklid prachu beru aviváž (samozřejmě tu přírodní), protože díky svému složení ho na nějakou dobu od ošetřených povrchů odpuzuje, takže je nemusím utírat příliš často. A chloupky domácích mazlíčků z pohovky nebo obtížně přístupných míst odstraňuji pomocí lepicího válečku na oblečení – nic lepšího neznám.

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro každodenní úklid?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články