Plastový sáček jako neocenitelný pomocník při úklidu. Při správném použití vyčistí baterii už za pár okamžiků

Úklid koupelny nemusí být nijak složitý. Stačí, když si jako pomocníka vyberete obyčejný plastový sáček z obchodu.

i Zdroj fotografie: Freepik / Depositphotos
                   

Je mnoho způsobů, jak jednoduše a levně vyčistit koupelnovou baterii a zbavit se vodního kamene jednou provždy. Vyzkoušejte čištění citronem, sodou či octem, které však můžete upgradovat a urychlit právě prostřednictvím obyčejného plastového sáčku. Je to jednodušší, než si myslíte.

Čištění sáčkem s citronovou šťávou

K čištění usazenin citronovou šťávou můžete použít jak citron čerstvý, tak i koncentrát. Sáhnout ovšem lze i po práškové kyselině citronové. A jak na to? Naplňte vhodný sáček vodou a přidejte citronovou šťávu. Pokud jste pro čištění zvolili citron čerstvý, využijte i dužinu se slupkou. Ty rozkrájejte na menší kusy a přidejte do směsi. Následně nasaďte sáček na vodovodní baterii a připevněte například gumičkou. Nechte ho působit alespoň 1 hodinu a poté zbytky usazenin odstraňte silným proudem vody.

Čištění koupelny octem

Při čištění koupelny si bohatě vystačíte s obyčejným octem, tedy tzv. octem lihovým. Jablečného či vinného by byla pro tento účel škoda. V tomto případě naplňte sáček vodou a octem v poměru 1:1 a po připevnění nechte působit směs alespoň 1 hodinu. Poté sáček vylijte a všechny usazeniny důkladně vypláchněte.

Nasazení obyčejného sáčku na baterii zajistí její čistotu iZdroj fotografie: Depositphotos

Veškeré nečistoty včetně usazeného vodního kamene by se měly uvolnit, pokud ne, proces opakujte a vše nechte působit déle. Místa, kde usazeniny zůstaly, poté zkuste vyčistit i kartáčkem na zuby či drsnou stranou houbičky na nádobí.

Čištění vodovodní baterie sodou

K vyčištění vodovodní baterie je možné použít jak jedlou sodu, kterou seženete za pár korun v každém obchodě, tak i kypřící prášek do pečiva. V tomto případě naplňte sáček vodou a přidejte pár lžic směsi jedlé sody či prášku do pečiva. Nechte působit alespoň několik minut a poté zkuste všechny odolné usazeniny vyčistit houbičkou na nádobí či kartáčkem na zuby (ten se vám bude hodit na hůře dostupná místa). Vodovodní baterii nakonec důkladně vypláchněte.

Co ještě vědět o čištění koupelny

Po důkladném vyčištění vodovodní baterie však vaše práce ani zdaleka nekončí Je proto velmi důležité nepolevit v pravidelnosti údržby. Tento postup je vhodné opakovat alespoň jednou za 14 dní. Záleží však samozřejmě na tom, jak tvrdou máte vodu. Leckdy je třeba tento úkon opakovat i jednou za týden. A nezáleží na tom, zda použijte citron, ocet nebo jedlou sodu. Důležité je najít ten správný postup, který bude fungovat právě ve vaší koupelně, a ten poté dodržovat.

Nasazení obyčejného sáčku na baterii zajistí její čistotu iZdroj fotografie: Depositphotos

A těmito ingrediencemi lze samozřejmě vyčistit i všechny ostatní části koupelny – a to jak ty kovové, tak třeba i sanitární keramiku. Na místa, na něž nemůžete nasadit sáček, aplikujte vatové tampony, navlhčené v citronové šťávě, jedlé sodě rozmíchané s vodou nebo třeba v octu. Postarají se o delší působení těchto pomocníků, které vám následný úklid značně usnadní.

Jak vyčistit pračku a sušičku

Jaké jsou vaše triky pro neustále čistou koupelnu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články