Neobvyklý způsob opětovného využití silonek a ponožek na zahradě i balkoně

                   

Když už se nám zdá, že jsou naše ponožky, nebo punčochy obnošené, rozhodneme se je vyhodit. To dělá každý. Všichni chceme mít hezké, nové a neokoukané věci. U žen to platí dvojnásob. Určitě jste už četli nebo slyšeli pár nápadů, jak tuto součást oblečení znovu využít. Dnes vám ukážeme další způsob, jak můžete ponožky, nebo punčochy využít. Uvidíte, že je zajímavý.

Krásné obrubníky do zahrádky

Připravte si několik starých ponožek, nebo punčoch. Lepší jsou delší ponožky, nebudete jich potřebovat tolik.

Dále budete potřebovat

  • Cement, písek, vodu
  • Nádobu na výrobu malty, nářadí (zednická lžíce, špachtle, štětka)
  • Několik párů ponožek, nebo několik silonových punčoch

Nejprve si připravte punčochy – počet je libovolný, ale nejméně 1 pár. V nádobě rozděláme maltu. Udělejte ji řídkou, aby šla dobře vpravit do punčochy. Nyní vezměte lžíci a naplňte všechny připravené punčochy maltou.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Opatrně, ať je neprotrhnete. Konec zavažte, nebo ho můžete jen přeložit tak, aby malta nevytékala. Vzniknou vám válečky. Můžete je splétat jako vánočku. Předtím je dobré je i z vnější strany namazat maltou, aby se lépe spojily.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Takových vánoček si vyrobte podle toho, kolik metrů chcete na zahrádce ohraničit. Už hotové nechte minimálně 3 dny schnout, a v průběhu schnutí je několikrát pokropte vodou. Nebudou praskat.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Když jsou suché, můžete je oddělit od podkladu, a třeba je natřít barvou. Vznikne tak nepřehlédnutelný originální kousek, který vám budou sousedi závidět.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Co dalšího lze takto vyrobit

Když si chcete udělat kulatý prostor pro nějaký keřík, či květinu, před výrobou obrubníků si připravte nějakou kulatou nádobu, třeba starý kbelík, abyste měli podle čeho udělat kruh. Odvážlivci to zkusí od oka, a co na tom, když to bude trochu šišaté. V přírodě není nic dokonalé. Uvidíte, že vyrobit lze různé tvary, elipsy, kruhy, nebo jen tak krásné dlouhé housenky.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Ty lze vzájemně spojovat. Každý kus může mít po úpravě jinou barvu, a tím rozlišíte, co na záhonu pěstujete. Kromě toho, že to krásně vypadá, hned víte kam jít, když chcete za zahrádce něco sklidit. Když si dopředu uděláte plán zahrádky, dokážete si spočítat, kolik metrů budete potřebovat. A až budete mít dostatek starých punčoch, můžete se pustit do díla. A nebojte se zapojit děti, nebo manžela.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články