Obyčejná tableta aspirinu akceleruje růst bylinek jako nic předtím. Porostou mílovými kroky

                   

Vypěstovat si domácí bylinky je naštěstí velmi jednoduché. Bez problémů si tak můžete užívat bohaté úrody bazalky, oregana, šalvěje, levandule, máty a dalších aromatických rostlin. Existují i dva speciální triky, které vám s tím pomohou. Jeden je určený pro úspěšný výsev a druhý se zaměřuje na urychlení růstu a na docílení skutečně bohaté úrody.

Peroxid vodíku na výsev

Pokud se rozhodnete pěstovat bylinky rovnou ze semen, děláte rozhodně dobře. Semena jsou totiž cenově dostupná a v zásadě si můžete vypěstovat nekonečné množství rostlin za minimální náklady. Kamenem úrazu však bývá samotný výsev, kdy se může stát, že semena zplesniví. Pokud tomu chcete předejít, bude se vám hodit následující trik.

iZdroj fotografie: Canva

Jakmile dáte semena na výsevní substrát, ošetřete je obyčejným peroxidem vodíku. Použijte klasický peroxid v 3% koncentraci, který se běžně prodává v lékárnách. Pomocí rozprašovače ho nastříkejte na vysetá semínka. Lépe se tím naruší jejich obal, což může urychlit a usnadnit klíčení, a zároveň jde o dezinfekci, která zabraňuje tvorbě nežádoucích plísní.

Tabletka aspirinu pro bohatý růst

Bylinky se dají pěstovat na záhonu, parapetu okna či na balkoně. V zásadě jsou nenáročné, ale pokud jim přidáte trochu hnojiva, můžete urychlit a zefektivnit jejich celkový růst. Takto ošetřené bylinky bohatě odnožují a snadno tvoří násadu nových listů, které jsou přesně to, co nás nejvíce zajímá. Kromě běžného hnojiva přitom můžete využít i prášek z lékárničky.

iZdroj fotografie: Canva

Stačí ve vodě rozpustit jednu tabletu aspirinu a použít ji jako zálivku. Někdo doporučuje i postřik na listy, ale tato metoda vyžaduje počkat několik týdnů před konzumací bylinky. Pokud roztok s apirinem použijete pouze do zálivky, můžete listy stále trhat víceméně bez omezení a využívat bylinky přesně tak, jak jste zvyklí. Po aplikaci této rady budete jistě i příjemně překvapeni bujným růstem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články