Okurky se budou sklízet až do podzimu, pomůže kombinace popela a octa

Obří úrodu okurek vám zajistí popel a ocet. Díky nim budete moci sklízet kyblíky plné křupavých a šťavnatých plodů až do nástupu prvních podzimních mrazíků.

Ideální zálivka pro okurky: Perfektní úrodu zařídí popel či hnůj i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Okurky jsou oblíbenou zeleninou pro svou lahodnou a osvěžující chuť. Velmi přínosné však jsou také pro velké množství obsažených vitamínů a dalších prospěšných látek, které velmi pozitivně působí na lidské zdraví. Kromě toho jsou až z 95 % tvořeny vodou, a tak dokáží lidské tělo účinně hydratovat, což je zvlášť potřeba v horkých letních dnech, jak píše web Blíže k přírodě. Velkou okurkovou sklizeň vám zajistí pšeničné otruby.

2 nepříjemné chyby při zalévání okurek, kvůli kterým je v ohrožení celá letošní úroda. Bohužel se jich dopouští leckdo

Jak pečovat o okurky

Aby vám tyto rostliny ve velkém plodily, musíte jim zajistit ideální životní podmínky a tu nejlepší péči. To spočívá zejména v dostatečném množství světla, tepla a vody, ale taky pravidelném přísunu potřebných živin. Vhodnými hnojivy okurky nejen vyživíte, jak už Chalupáři-Zahrádkáři psali, ale také je ochráníte před škůdci, nemocemi, houbovými chorobami a plísněmi. Díky silnějšímu imunitnímu systému budou mnohem lépe různým stresovým faktorům odolávat, radí web Receptovník.

Jak si zajistit dlouhou okurkovou sezonu

Pokud chcete, aby rostliny plodily opravdu dlouho, pak byste jim měli připravit 2x – 3x za sezónu suchou hnojící směs ze čtyř ingrediencí. Těmi jsou tabákový prášek, popel, ocet a pšeničné otruby. Jejich smícháním získáte hnojivo, které stimuluje růst a výnos okurek. Půda je díky nim mnohem úrodnější a bohatší na množství prospěšných látek, a zároveň ji tato směs zbaví škodlivých mikroorganismů.

Cibulové slupky nikdy nevyhazovat, pokojovky po nich touží

Aby okurky rychle rostly a neonemocněly: Skvělým pomocníkem jsou cibulové slupky

Pěstování okurek na zahrádce může být přínosné i náročné. Jedním z častých problémů jsou suché a nemocné listy. iZdroj fotografie: Depositphotos
Dopřejte svým okurkám tuto extra dávku živin a přihnojte je v červenci touto směsí. Takto výrazně prodloužíte období sklizně.

Jak hnojivo z tabáku a otrub používat

Jednoduše všechny složky v kyblíku smíchejte (potřebujete 4 díly popela, 4 díly pšeničných otrub, 2 díly octa a jeden díl tabákového prachu) a rovnoměrně nalijte mezi rostliny. 1 litr směsi vám vystačí na záhon o velikosti 6 m. Poté záhony vydatně zalejte čistou vodou, aby se složky vsákly i do spodních vrstev ke kořenům. Toto hnojivo byste měli během léta aplikovat 2krát s rozestupem 3 týdnů. Ještě výživnější směs získáte, pokud do ní přidáte rozemleté vaječné skořápky, jak jsme už v redakci Chalupáři-Zahrádkáři vyzkoušeli.

Co dělat, když malé okurky zasychají a žloutnou

Čím hnojíte okurky během léta vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články