Šikovné hospodyňky mají nového pomocníka: Zápach z odtoku zničí během pár minut surovina za 5 Kč

Hromadění vlasů a zbytků jídla v odtoku může ucpat potrubí a způsobí, že odpad začne zapáchat. Namísto chemikálií lze použít triky.

i Zdroj fotografie: Freepik / Depositphotos
                   

Není snad nic horšího než nepříjemný zápach linoucí se z odtoku u dřezu nebo u vany. Ulpělé nečistoty však lze odstranit mnoha přírodními způsoby. Rozhodně není třeba sahat po drahé chemii, která navíc neprospívá ani vašemu zdraví. Co si tedy vzít k ruce?

Kypřicí prášek a sůl proti zápachu

Zde je další kombinace, která vás zbaví zbytků veškerých nečistot, jež ucpávají odtok vašeho umyvadla, sprchy, dřezu nebo vany, a jako bonus s sebou odnese i všechny nepříjemné pachy. A jak postupovat při výrobě toto čisticího prostředku? Smíchejte oba prvky a jednoduše je nalijte do odpadu. Nechte je v klidu působit asi 20 minut (rozhodně mezitím nepouštějte žádnou vodu) a poté nalijte do odpadu velmi horkou vodu nejlépe z rychlovarné konvice. Žádné ucpání ani zápach už nebudou mít šanci.

Kyselina citronová a jedlá soda

Kyselinu citronovou seženete v supermarketu nebo v bio obchodech a jedlou sodu má doma nejspíš každý. Pro použití v koupelně nebo kuchyni rozmíchejte 150 gramů kyseliny citronové v jednom litru vlažné vody. Poté do tohoto roztoku přidejte ještě 250 gramů jedlé sody a vše nalijte do dřezu. Nechte působit alespoň 30 minut, aby tento přípravek rozpustil ucpávku z nečistot a nabalili na sebe všechny odolné pachy. Nakonec vše propláchněte vodou.

Ocet na zapáchající odpad

Ocet lze použít nejen jako skvělé dochucovadlo, ale je také účinným odmašťovačem a odstraňovačem vodního kamene. Pokud ho chcete použít na zapáchající odtok, smíchejte 1 hrnek jedlé sody se stejným množstvím obyčejného kuchyňského octa. Poté vše nalijte do odtoku a nechte několik minut působit. Nakonec odpad zalijte horkou vodou, aby se veškeré nečistoty rozpustily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sůl na ucpaný a páchnoucí odtok

Velmi užitečná je při úklidu domácnosti i docela obyčejná hrubá sůl. Nejdříve smíchejte 5 lžic soli s 500 ml octa. Poté zahřejte litr horké vody a obě ingredience do ní přilijte. Opět přiveďte k bodu varu a tuto směs nalijte do odpadu. Následně ještě do odpadu nalijte šálek zahřátého octa a počkejte několik minut. Nakonec odpad prolijte vodou a zápach bude pryč.

Sůl a jedlá soda na odpad

Vezměte stejný díl sody a soli (postačí dvě lžíce od každé suroviny) a vše nasypte do odtoku. Poté dejte vařit litr vody a tu následně nalijte do odtoku. Nechte působit alespoň 30 minut a nakonec odpad dobře propláchněte. Po zápachu nebude ani památky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prostředek na mytí nádobí

Ano, i tento pomocník vám může pomoci se zapáchajícím odtokem u dřezu nebo umyvadla. Je to možné především proto, že tento produkt má vysokou odmašťovací schopnost. Jednoduše tedy nalijte sklenici saponátu na nádobí přímo do odpadu a počkejte 30 minut. Nakonec odpad zalijte horkou vodou a máte hotovo.

Když odpad neodtéká, je potřeba ho vyčistit. Podívejte se, jak na to

Jak bojujete se zapáchajícím odpadem vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články