Papírové utěrky se vyplatí rozříznout na půl, dají se tak ušetřit peníze

Někdy vám ke značné úspoře může pomoci opravdu málo – třeba ostrý nůž. Ten byste totiž rozhodně měli použít na papírové utěrky.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Ve světě, kde se počítá každá koruna a každý čin má dopad na životní prostředí, může způsob, jakým používáme předměty denní potřeby, prozradit mnoho o našich zvycích, hodnotách a kreativitě. Například web SnadnoBydlet připisuje v tomto ohledu nevyužitý potenciál úspor a udržitelnosti obyčejným papírovým utěrkám.

Maximální využití, minimalizace odpadu

Trik tohoto šetrného tipu spočívá v pozorování, že papírových ručníků je často „více“, než je pro daný úkol potřeba. Ať už jde o utírání malé skvrny, čištění kousku ovoce nebo osušení rukou, často k těmto nezbytným úkonům postačí polovina ručníku a tu druhou tak zcela čistou a nevyužitou vyhodíte do koše. Rozdělením role papírových ručníků (či utěrek, chcete-li) na polovinu tak okamžitě zdvojnásobíte její životnost a zajistíte, že z každého listu vytěžíte maximum, aniž byste museli jakkoli obětovat jeho funkčnost, jak potvrzuje i web AAzdraví.

Čistá a blyštivá myčka po celý rok: Roztok za hubičku prodlouží její životnost a ušetří tisíce korun ročně. Lituji, že jsem jeho sílu neznala dřív

Rozložené finanční úspory

Ekonomická výhoda tohoto postupu je zřejmá na první pohled. Tím, že efektivně zdvojnásobíte počet listů na roli, snížíte nutnost nákupu náhradních utěrek na polovinu. A když si spočítáte, kolik takové papírové utěrky stojí, vyjde vám za rok docela slušná částka. Já se dopočítala k cca 500 až 700 korunám. A to už je slušná úspora, nebo ne?

Pokud byste rádi ušetřili čas i peníze při běžných činnostech, zaměřte se na ekologičtější používání věcí, které máte doma běžně. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud byste rádi ušetřili čas i peníze při běžných činnostech, zaměřte se na ekologičtější používání věcí, které máte doma běžně

Zlepšení skladování a dostupnosti

A značnou výhodu pocítí i lidé, kteří se potýkají s malou kuchyní. Rozpůlená role totiž zabírá mnohem méně místa, takže se snáze vejde do stísněných kuchyňských skříněk nebo na pracovní desku. Navíc lze předřezané utěrky strategicky rozmístit prakticky kamkoliv po domácnosti, čímž zajistíte, že budete vždy připraveni na rozlité tekutiny a nepořádek, ať už se vyskytnou kdekoli.

Hledáte další zajímavé tipy na úsporu? Vyzkoušejte spolu s Chalupáři-Zahrádkáři alobal. A to buď ve formě šikovného pomocníka, který vám pomůže s žehlením, anebo třeba jako šikovného čističe na toaletu, který jí vrátí lesk a bělost.

Jaké oblíbené triky pro úsporu máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články