S péčí o toaletu pomohou 3 kuličky alobalu, má totiž dezinfekční vlastnosti

Alobal je perfektním pomocníkem v domácnosti. Vyplatí se ho vložit do zásobníku na vodu nebo do pračky k prádlu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Alobal se může v domácnosti uplatnit v mnoha směrech. Stačí ho jen chytře použít a uvidíte, jak účinný dokáže být. Obvykle ho stačí zmačkat do kuličky a ty poté použít všude tam, kde je třeba si usnadnit práci, dezinfikovat povrchy apod.

Alobal jako pomocník při praní prádla

Hliníkovou fólii se rozhodně vyplatí vkládat do pračky společně s prádlem, protože má schopnost odstranit nečistoty a zápachy ze špinavého prádla a jako bonus ho zbaví i statické elektřiny. Zde je několik způsobů, jak vám může alobal pomoci s praním prádla (ovšem skvěle se hodí třeba i při péči o pokojové rostliny).

Změkčení tvrdé vody

Pokud máte tvrdou vodu, může být obtížné dosáhnout dokonale čistého prádla jen s použitím běžných pracích prostředků. Přidání alobalu do pračky během cyklu praní však umožní použitým pracím prostředkům lépe se rozpouštět, což vede k čistějšímu prádlu jednoduše proto, že na něj dokážou lépe působit.

Alobal v pračce iZdroj fotografie: Depositphotos

Odstranění zápachu v pračce

Alobal má také velmi silné antiseptické vlastnosti, které mu umožňují účinně bojovat proti jakémukoliv zápachu linoucímu se z pračky. Stačí jen vložit několik alobalových kuliček do bubnu spolu s prádlem. Pokud vás ovšem trápí opravdu silný zápach, můžete pro jistotu místo alobalu sáhnout raději po tabletách do myčky.

Odstranění skvrn na textilu

Pokud bojujete s opravdu odolnými skvrnami na prádle, může vám být alobal také velmi užitečným pomocníkem. Stačí na skvrnu přiložit kousek alobalu, prádlo přeložit a poté vložit do pračky. Je však důležité však mít na paměti, že alobal by měl být používán pouze v malém množství a nepříliš často, aby nedošlo k jeho hromadění v odvodu nebo filtru pračky.

Dezinfekce vody v toaletě

Pomůže vám ovšem i s čistotou vody ve vašem WC. Stačí vzít tři větší kuličky alobalu a vhodit je do nádržky s vodou. Jeho přirozené dezinfekční vlastnosti se poté postarají o to, že voda na splachování bude čistá i bez vašeho zásahu.

Kousek alobalu může rostlinám udělat opravdu cennou službu iZdroj fotografie: Depositphotos

Alobal jako pomocník při čištění hrnců

Alobal je také skvělý pomocník při čištění některých druhů kovových povrchů včetně hrnců. Abyste však své nádobí omylem nepoškodili, neměli byste na alobal nikdy příliš tlačit. Špínu nechte odmočit, poté ho zmačkejte do kuličky a použijte místo drsné strany houbičky.

Ale půjde to i bez namáčení. V takovém případě ponořte kousek alobalu do vody s mýdlem a lehce ho navlhčete. Poté s ním jemně a opatrně třete povrch hrnce a dávejte pozor, abyste nepoškrábali nebo nepoškodili jeho povrch. Nakonec nádobí opláchněte a vysušte. A pokud nepomůže ani to, vyzkoušejte čisticí sílu soli.

Jaké triky s alobalem máte v oblibě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články