Past z droždí pochytá všechny otravné komáry dřív, než stihnout bodnout

Pokud za vaší bezesnou nocí stojí roj komárů, kteří vás svým bzučením neustále ruší, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Díky droždí se tohoto otravného hmyzu snadno zbavíte.

Jak připravit výživné hnojivo pro sazenice z droždí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože se komáři živí především nektarem, samičky některých druhů sají krev, aby si zajistily dostatečný přísun bílkovin pro výživu vajíček. Tento hmyz se vyvíjí na stinném a vlhkém prostředí nebo přímo ve stojaté vodě. Proto se roje komárů objevují zpravidla na jaře a v létě po dlouhých a vydatných deštích. Abyste ze svého domova tento bzučivý hmyz vypudili, vyzkoušejte tento geniální trik.

Jak vypudit komáry z domova

V dnešní době lze zakoupit různé repelenty, které vás před komáry mohou více či méně spolehlivě ochránit. Mimo sprejů přímo na kůži existují také vonné krabičky, tyčinky nebo elektrické osvěžovače, jenž do vzduchu vypouštějí vůni, která komáry odradí. Nemusíte však utrácet peníze za nákup těchto chemických pomůcek. Využijte namísto toho toto ekonomičtější a ekologičtější řešení a připravte si účinný repelent proti komárům.

Vyžeňte komáry ze svého domova

Pro přípravu přírodního repelentu si nachystejte jeden hrnek vody, čtvrtinu hrnku hnědého cukru, gram droždí a prázdnou půl litrovou láhev. S těmito pomůckami si snadno vyrobíte účinnou směs, které komáři nebudou schopni odolat. Jakmile se k ní přiblíží, chytí se do pasti, z níž nebudou moci vyletět.

jak na komáry iZdroj fotografie: Pixabay

Příprava lapače komárů

Pro výrobu této pasti na komáry nejdříve rozřežte připravenou láhev napůl. Do její spodní části nalejte horkou vodu a přidejte do ní třtinový cukr. Směs promíchejte a nechte vychladnout. Jakmile bude voda v láhvi teplá, přidejte droždí. Dále míchat nemusíte. Uvnitř láhve se bude tvořit oxid uhličitý, který přitahuje komáry. Nakonec horní část láhve umístěte do spodní části tak, aby hrdlo směřovalo dolů.

Jak past používat

Jakmile máte lapač na komáry připraven, můžete jej umístit na libovolné místo. Ideálně poblíž okna, kde bude vábit další komáry. Pokud obměníte použité suroviny, můžete se díky ní zbavit i dalšího otravného hmyzu. Nalejte do spodní části místo vody trochu piva a přidejte malé množství cukru a vytvoříte si dokonalou past pro mouchy. Z ní už se jen tak nedostanou.

Jak bojujete proti komárům vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články