Netradiční využití majonézy: Ocení ji pokojovky, vrzající panty, vlasy, ale i řízky před smažením

                   

Máte rádi majonézu? Jako od většiny lidí bude nejspíš i vaše odpověď „ano“. Věděli jste ovšem, že její využití nemusíte omezovat jen na pomazánky či saláty? Ve skutečnosti se s ní dá dělat rovnou pět různých věcí, které by vás asi jen tak nenapadly.

Řízky se dají udělat i bez vajec

Asi každý pořádný občan České republiky ví, jak se dělají kuřecí či jakékoliv jiné řízky. Připraví se mouka, vejce s mlékem, strouhanka a jde se na trojobal. Jenomže co dělat, když je vše nachystané, s obědem spěcháte, a vejce došla?

iZdroj fotografie: Pixabay

Řešení je prosté a nabízí ho samotná majonéza. Ta má totiž schopnost celý váš pokrm zachránit. Řízek klasicky obalte v mouce, ale místo rozšlehaného vejce ho namočte do majonézy a následně obalte ve strouhance. Výsledek bude možná navíc i o dost chutnější než při klasické verzi.

Majonézová maska na vlasy

Tento tip je určen hlavně pro ženy, ale i dlouhovlasí muži ho jistě ocení. Jde o to, že za různé masky na vlasy lidé vyhazují spoustu peněz, přitom stačí sáhnout po tom, co máte v lednici. Majonéza má schopnost je hydratovat a dodat jim lesk.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vezměte si tedy misku a vložte do ní pár lžic majonézy, přidejte vanilkový extrakt (hlavně kvůli vůni) a směs vmasírujte do suchých vlasů. Po dvaceti minutách působení vlasy umyjte šampónem, opláchněte studenou vodou, naneste kondicionér, jak jste zvyklí, a máte hotovo.

Jak vyčistit skvrny od barvy

Trápí vás skvrny od barev na nábytku nebo podlaze? Řešení je jednodušší, než by se mohlo zdát. Nečekejte na to, až barva zaschne, řešte problém okamžitě. Naneste na skvrnu trochu majonézy a po chvilce působení ji otřete obyčejným hadříkem. Po barvě nebude ani stopa.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jak opravit vrzající panty

V noci jdete na záchod a najednou slyšíte pomalé dovírání dveří protkané nepříjemným skřípotem, jenž zní jako z hororového bestselleru? Nemusíte to snášet, stačí trocha majonézy a problém vmžiku vyřešíte. Přes den se důkladně podívejte na panty a nejprve je očistěte. Následně je potřete trochou majonézy, chvíli počkejte a její přebytky následně setřete hadříkem. Po tomto kroku se již doma nemusíte ničeho obávat.

Majonézu ocení i pokojové rostliny

Je celkem logické, že když majonéza umí dodat vlasům potřebnou hydrataci, bude mít příznivý účinek i na rostliny. Nemálo zahrádkářů by za tento trik dalo ruku do ohně. Rostliny nejprve očistěte trochou obyčejné vody. Poté na papírovou utěrku naneste menší množství majonézy a vršky listů s ní potřete. Zdravý a rozjasněný efekt na rostlinách vydrží i po dobu několika týdnů.

Jaké tipy s majonézou a jejím využitím znáte vy?

Nechcete utrácet za majonézu z obchodu? Naučte se ji vytvořit sami doma
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články