Pivo jako repelent i prostředek proti slimákům – pěnivý mok má na zahradě mnohá uplatnění, objevili jsme ta nejlepší

                   

Pivo je tradičním českým nápojem. Ovšem nemusíte si ho vždy jen čepovat do sklenice s čepicí – naopak. Pokud mu dáte šanci, může vám na zahradě prospět opravdu mnoha způsoby. Jeho využití jako prostředku proti obávaným slimákům, kteří dokážou zdecimovat celý záhon, je všeobecně známé, ale co tahle je aplikace třeba jako repelentu?

Pivo proti slimákům

Tento alkoholický nápoj slimákům chutná – to je zkrátka fakt, dokážou ho najít i na velkou vzdálenost. Stačí tedy na vhodném místě zahrabat sklenici s pivem (nebo třeba polovinu vydlabaného melounu) a každé ráno nevítané návštěvníky posbírat. Jednodušší už to ani být nemůže.

Repelent proti komárům z piva

To ovšem není jediné využití tohoto šikovného pomocníka. Pokud vezměte sklenku zvětralého piva a přidáte k němu dvě lžíce ústní vody a dvě lžíce jedlé sody, získáte skvělý repelent, který odpudí komáry a další obtížný hmyz třeba na terase. Vše stačí smíchat a aplikovat s pomocí rozprašovače. Jedna aplikace za večer obvykle stačí.

Pivo přiláká motýly a spraví trávník

Chcete na svou zahradu přilákat více motýlů? Pak byste měli vědět, že i tyto krásné hmyzí zástupce přiláká vůně piva, stačí někde zavěsit lahev s jeho zbytkem. A pokud máte na trávníku nevzhledné hnědé fleky, zapomeňte na nejrůznější specializovaná hnojiva a místo toho je přelijte pivem. Obsahuje mnoho cenných živin, které trávník skvěle vyživí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže je váš trávník opravdu zanedbaný, pak vsaďte na účinný recept. Potřebovat budete obyčejné pivo (zapomeňte na různé alkoholické kousky nebo typy bez cukru) a to v množství 350 ml. To smíchejte se 40 litry vody a použijte jako zálivku trávníku. Poté svůj trávník ještě posypte kukuřičným nebo jiným škrobem a máte hotovo. Občas ho zalijte a brzy by se měl zazelenat.

A jaké jsou vaše nevšední tipy pro využití piva na zahradě?

Patříte mezi fanoušky ekologie? Vyzkoušet můžete i další prostředky, které vám na zahradě skvěle pomohou. Naučte se například, jak vyrobit domácí postřik z česneku proti mšicím, molicím nebo třeba obávaným plísním

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články