Pokojové květiny pokvetou po celý rok, pomůže jim v tom kyselina jantarová

Pokud chcete, aby vám pokojové rostliny skvěle prosperovaly, musíte je podpořit tím správným způsobem. Pomůže jim produkt z lékárny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kyselina jantarová, známá také jako kyselina jantarová, se přirozeně vyskytuje v jantaru, odkud pochází její název. Lze ji však také syntetizovat pro různé účely, včetně zahradnictví. Její přínos pro pokojové rostliny je mnohostranný a určitě se tedy vyplatí ji vyzkoušet.

Jak pomáhá kyselina jantarová rostlinám

Kyselina jantarová zlepšuje schopnost rostlin přijímat základní živiny z půdy, takže je vynikající pro ty pěstované v květináči, u nichž může být dostupnost různých důležitých látek v půdě omezená. Pro pokojovky toho však umí udělat mnohem víc:

  • Odolnost vůči stresu: Pokojové rostliny jsou vystaveny různým stresovým faktorům (výkyvy teplot, nedostatečné osvětlení apod.) a kyselina jantarová jim pomáhá se s nimi vyrovnat takříkajíc bez ztráty kytičky.
  • Vývoj květních pupenů: Kyselina jantarová podporuje tvorbu květních pupenů, čímž podporuje růst krásných květů po celý rok.
  • Zlepšení fotosyntézy: Kyselina jantarová může zlepšit fotosyntézu, což vede k účinnější přeměně energie a svěžímu olistění.
  • Ochrana proti chorobám: Může působit jako přirozená bariéra proti různým chorobám a škůdcům rostlin, čímž zajišťuje dlouhověkost a zdraví vašich pokojových rostlin.

Příprava roztoku kyseliny jantarové

Kyselinu jantarovou seženete v každé dobře zásobené lékárně a její použití je opravdu snadné. Co budete potřebovat?

  • litrovou nádobu
  • 7 tablet kyseliny jantarové
  • horkou vodu
Stačí jednoduše vložit do květináče zmačkanou kuličku alobalu iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby vám pokojové rostliny skvěle prosperovaly, musíte jim dodat ty správné živiny

Vezměte 7 tablet kyseliny jantarové a zalijte je 200 ml horké vody. Míchejte, odkud se nerozpustí, poté hnojivo ve vhodné nádobě doplňte na objem 1 litru. Tím se roztok zředí na vhodnou koncentraci pro aplikaci.

Použití roztoku kyseliny jantarové

Chcete-li prospět svým pokojovým rostlinám co nejvíce, měl by být roztok kyseliny jantarové aplikován postřikem na list.

  • Načasování: Postřikujte rostliny ráno nebo večer, abyste se vyhnuli přímému slunečnímu záření. Přímé sluneční světlo dopadající na mokré listy může vést k popáleninám.
  • Aplikace: Dbejte na to, abyste pokryli všechny listy a stonky, ale rostliny nenamáčejte. Stačí jemná mlha.
  • Frekvence: Roztok aplikujte jednou za dva týdny nebo podle potřeby v závislosti na specifických požadavcích vašich rostlin. Během období vegetačního klidu můžete aplikaci hnojiva až na tři měsíce přerušit nebo jeho ředění alespoň snižte na polovinu.
Rozkvetlá orchidej iZdroj fotografie: Pexels
Nemusíte investovat do drahých hnojiv, zajděte do lékárny

A pokud patříte mezi vášnivé houbaře, pak klidně zbytky hub zpracujte do rychle působícího boosteru, který si vaše pokojové rostliny jistojistě zamilují.

Jaké jsou vaše osvědčené triky při péči o pokojové rostliny?

Zdroj: FaceDobra
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články