Pokojové rostliny pokvetou jedna báseň, pomůže jim k tomu lžíce skořice

Skořice obsahuje mnoho užitečných látek, které zdaleka neprospívají jen lidem – naopak, pomoci mohou i pokojovým rostlinám.

i Zdroj fotografie: Alabama Extension / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokojové rostliny nejen zkrášlují naše obytné prostory, ale také čistí vzduch. Pohled do jejich zeleně navíc uklidňuje, takže dělají z domova o ždibec přívětivější prostředí. Stejně jako všechny živé organismy se však i ony někdy setkávají s problémy, díky nimž přestávají růst nebo jen velmi špatně kvetou. A právě tehdy může pomoci skořice.

Skořice jako šikovný pomocník

Díky svým přírodním vlastnostem je skořice vynikající volbou pro zahrádkáře, kteří chtějí podpořit zdraví a kvetení svých pokojových rostlin. A jak ji můžete použít?

  • Posypte půdu 1 čajovou lžičkou skořice a poté ji zalijte. To nejen pomáhá zlepšit kvalitu půdy, ale také potlačuje růst plísní.
  • Pro rostliny, které vypadají nezdravě, vytvořte roztok skořicové vody. Rozmíchejte 1 polévkovou lžíci skořice v 1 litru vody a nechte ji jeden den louhovat. Tímto roztokem zalévejte rostliny každé dva dny, abyste je omladili a podpořili jejich kvetení.
  • Při přesazování rostlin posypte dno květináče malým množstvím skořice. Ta působí jako prostředek k zakořenění a také zabraňuje houbovým infekcím, jak informuje web iPrima.

Bobkový list a skořice: Levná koření, která fungují perfektně jako hnojivo pro téměř všechny druhy rostlin

Skořice jako stimulátor růstu

Tady však její přínosy rozhodně nekončí. Podle mých zkušenostní se skvěle uplatní i jako stimulátor růstu. Jak na něj? Rozdrťte 4 tablety Aspirinu a smíchejte je se 2 polévkovými lžícemi mleté skořice. Tuto směs přidejte do 5 litrů čisté vody a nechte 12 hodin louhovat. Do tohoto roztoku posléze všechny květinové řízky ponořte, abyste stimulovali růst kořenů a chránili je před houbovými chorobami.

Pokud ovšem potřebujete stimulovat k růstu rostliny, kterým se z nějakého důvodu nedaří (což bývá v zimě poměrně běžné), vsaďte raději podle návodu Chalupářů-Zahrádkářů na trochu cukru.

Pokud hledáte levné přírodního hnojivo pro své pokojové rostliny, po kterém zaručeně rozkvetou, vsaďte na docela obyčejnou skořici. iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud hledáte levné přírodního hnojivo pro své pokojové rostliny, po kterém zaručeně rozkvetou, vsaďte na docela obyčejnou skořici

Pomůže i proti plísni v květináči

Pokud se na vašich květináčích vlivem zimy a příliš vysoké vlhkosti utvořila plíseň, pomůže vám podle informací z webu Pěstujme skořice pomoci i s ní. Nejdříve plíseň odstraňte, pak do vrchní vrstvy půdy přimíchejte skořici, a nakonec květináč dosypte novou zeminou. Uvidíte, že se už další bílá vrstva neobjeví.

Vánoční koření – použití a účinky na zdraví

Jak proti neduhům svých pokojových rostlin bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články