Slimáci se ze zahrady odplazí nejrychleji jak mohou, donutí je k tomu kousek obyčejné mědi

Tento jednoduchý a účinný trik vás zbaví slimáků jednou pro vždy. Díky kousku mědi se budou tito škůdci od vašich záhonů raději držet co nejdál. Vyzkoušejte to i na své zahradě.

jak se zbavit slimáků i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý zahradník a pěstitel se těší, až bude moci sklízet plody těžké práce a času, které věnoval péči o rostliny. Ovoce a zelenina sklízená na vlastní zahrádce chutná nesrovnatelně lépe než kupovaná, a navíc máte jistotu, že nic nebylo ošetřeno nebezpečnými chemikáliemi. O úrodu vás však mohou velmi snadno připravit mlsní šneci a slimáci. Naštěstí však existuje jednoduchý trik, jak se jich jednou provždy zbavit.

Čím plži v zahradách škodí

Přítomnost šneků a slimáků poznáte hned na první pohled podle lesklých cestiček slizu, který za sebou zanechávají a ohlodaných částí rostlin. Pokud se příliš rozmnoží, dokáží za jedinou noc zlikvidovat téměř vše, co potkají. Po menších sazenicích často nezbyde ani památky. Jelikož ze svého úkrytu vylézají především večer a v noci, mají pro své řádění výhodu a rostliny ožírají pod rouškou tmy.

Jak se slimáky bojovat

Nejpracnější, ale často nejúčinnější způsob, je tyto škůdce ručně vysbírávat a likvidovat. Zabere vám to však spoustu času a pro některé lidi je navíc tato činnost velmi nepříjemná. Existuje však mnohem jednodušší způsob, kterým vám pomůže je vypudit z celé zahrady nebo je alespoň udržet v co největší vzdálenosti od záhonů. K tomu vám pomůže kousek obyčejné mědi.

Jak používat měď proti slimákům

Podle odborníků při styku mědi s hlemýždím či slimáčím slizem dochází k nepříjemné chemické reakci. Dráždivá látka pronikající jejich tělem je od dalšího pobytu stráveného na měděné ploše odradí a raději se jí obloukem vyhnou. Abyste je tak zastrašili, rozložte mezi jednotlivé rostliny měděné límce, natáhněte měděnou pásku na vyvýšený záhon nebo z mědi vytvořte bariéru na zemi.

Jak se zbavit všech slimáků iZdroj fotografie: Pixabay

Další způsoby, jak se zbavit slimáků

Velmi snadná a účinná je výroba pasti. Stačí do nádoby vložit směs nebo tekutinu, jejíž vůně tento hmyz přitahuje a večer polapené škůdce zlikvidovat. Skvěle vám poslouží citrusové slupky, pivo, kvasnice nebo slupka od melounu. Pokud nádoba dostatečně velká, plži z ní nedokáží vylézt, a tak je můžete bez obav zpacifikovat až se ráno vzbudíte.

Jak předejít výskytu šneků a slimáků

Tento druh hmyzu dává přednost vlhkým a stinným místům, proto je přes den téměř nespatříte. Abyste zamezili jejich rozmnožování na zahradě, zkontrolujte všechna různá zákoutí, hromady nepořádku nebo uloženého materiálu i kompost. Pokuste se zbavit všeho, co by mohli použít jako své útočiště během slunečného letního dne. Raději si pro svůj život vyberou přívětivější místo.

Jak se zbavit slimáků

Jaké máte zkušenosti s použitím mědi vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články