Praktická vychytávka, kterou skrývá každá houbička na nádobí

                   

Každá správná hospodyňka má ve své kuchyni k dispozici klasické houby a houbičky na nádobí. Díky nim je možné lépe odstraňovat nečistoty z nejrůznějších povrchů. Přemýšleli jste však nad tím, jak tuto čistící pomůcku uložit, aby nepřekážela a zároveň byla po ruce? Nyní vám dáme jednoduchý a praktický tip!

Potřebujete jen ostré nůžky

Úprava houby na nádobí je v podstatě velice jednoduchá. K ruce budete potřebovat jen ostré nůžky, kterými v pěnovém materiálu uděláte krátký nástřih a otvor uprostřed. Tím vytvoříte prostor, díky kterému bude houbička na nádobí skvěle držet na vodovodním kohoutku nad kuchyňským dřezem. Jak praktické, že? Poté se nemusíte trápit tím, kam houbu uložit, aby řádně vyschla a neuplývaly v ní bakterie.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Další efektivní tipy na využití houby na nádobí

Houbičky na nádobí jsou vyráběné z měkkého a absorpčního materiálu, který lze snadno využít i jiným způsobem nežli jen při mytí nádobí. Zde je pár zajímavých variant:

  • Houba na nádobí potěší zejména domácí zahradníky. Může totiž posloužit jako rezervoár vody v květináči s pokojovou rostlinou. Až budete příště květiny přesazovat, umístěte do truhlíku nebo jiné nádoby mokrou houbičku a zasypte substrátem. Při příštím zalití houba natáhne přebytečnou tekutinu a vy se tak nemusíte stresovat tím, že vaše zeleň zplesniví následkem přelití. Rostlina si také vezme vláhu dle potřeby.
  • Další metodou, jak prakticky použít houbičku na nádobí, je vytvoření chladícího polštářku. Nemusíte tak utrácet za drahé produkty v lékárně, či zdravotních potřebách. Postačí houbu namočit, vložit do uzavíratelného a pevného sáčku a zamrazit.
  • A v neposlední řadě je možné houbou na nádobí odstranit i nevzhledné žmolky na kabátu, nebo svetru. Již se nemusíte trápit výběrem nového odžmolkovače. Nová houba a její hrubší strana dokonale speciální přístroje zastoupí.
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články