Životnost jakékoliv sušičky lze prodloužit až o 10 let. Klíčem je pohlídání 4 nenápadných detailů a super snadná péče

                   

Není pochyb, že sušička dělá náš život snazší. Díky ní je prádlo krásně voňavé a rovné, ve většině případů jej tedy nemusíme ani žehlit. Aby ale tento úžasný spotřebič odváděl svou práci stále stejně dobře, je třeba o něj řádně pečovat a čas od času mu dopřát pořádnou očistu. Tu proveďte pomocí těchto pěti jednoduchých kroků.

Důkladně omyjte síťový filtr

Nejprve sušičku vypojte ze zásuvky a zamezte tak přívodu elektřiny. Dále je na řadě vyčištění síťového filtru (nachází se dole před bubnem nebo ve dveřích). Vytáhněte jej, otevřete a otřete navlhčeným hadříkem nebo ručníkem. Pro očistu můžete použít i vysavač. V tomto případě buďte ale opatrní, abyste neprotrhli síťku.

iZdroj fotografie: Pxfuel

Čištění sušičky – druhý filtr

Dalším krokem je očista filtru tepelného čerpadla. Ten naleznete za malými dvířky, která se nachází na přední straně sušičky dole vlevo. Otevřete je, poté otočte páčky a vytáhněte hledanou součástku. Její kryt otřete navlhčeným hadříkem. Molitanové partie omyjte pod tekoucí vodou a nechte uschnout. Poté vše zase vraťte do spotřebiče.

Kondenzátor omyje tekoucí voda

Důležité je také vyčistit kondenzátor, který najdete za filtrem tepelného čerpadla. Vyjměte jej ze spotřebiče a omyjte pod tekoucí vodou. Poté jej důkladně utřete a vraťte zpět (nezapomeňte na jistící páčky). Dále je vhodné vlhkým hadrem utřít prostor na výměník tepla. Tuto činnost provádějte přibližně po každých třiceti sušících cyklech.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zbavte se nečistot v bubnu

Na obvyklé vyčistění bubnu stačí hadr a mýdlová voda. Někdy se ale může stát, že jej zašpiní předměty, které jste zapomněli vytáhnout z kapes oblečení. Nečistot se zbavte následujícími způsoby:

  • kousky tuh z pastelek odstraňte hadrem namočeným do malého množství čistícího prostředku (přípravek nestříkejte přímo do sušičky),
  • zbytky žvýkaček a bonbonů seškrábněte špachtlí a ošetřete univerzálním čistícím prostředkem,
  • stopy po rtěnce otřete hadříkem namočeným do lihu a smyjte mýdlovou vodou,
  • skvrny po inkoustu omyjte mokrým hadrem.

Nakonec utřete prachové částice

Na očištění vnějších částí sušičky od prachu si vezměte nejprve hadr namočený v mýdlové vodě a poté i suchý pro jejich utření do sucha. Dvířka omyjte stejným způsobem. U gumového těsnění však buďte opravdu opatrní, abyste je neponičili. Vyvarujte se jakýchkoli agresivních nebo abrazivních čistících prostředků.

Jak se zbavujete nečistot a dalších patálií v bubnu sušičky vy?

Sušička na prádlo je opravdu skvělý vynález. Někdy je ovšem problém vybrat si tu pravou.
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články