Přestavba opuštěné chalupy na venkově. Okouzlující výhledy do okolní přírody zaručují víkendovou oázu štěstí

                   

Stěhování na venkov je poslední dobou čím dál oblíbenější záležitostí. Mnoho lidí totiž ve velkých městech zažívá jen samý stres. Skupují proto pozemky v malých vískách, kde se většinou nacházejí rozpadlé domečky, jako je právě tento. A jak proměnit ruinu v plnohodnotné bydlení, na něž bude radost pohledět?

Všechno lze opravit, stačí mít trpělivost

V téměř každé chaloupce na spadnutí lze najít jistý potenciál. Podívejte se na tento rozlehlý prostor, který by šel snadno rozdělit zdmi, čímž by hned vzniklo několik místností. Představte si kuchyň vybavenou prostornou linkou a ty nejmodernější spotřebiče všeho druhu.

Nejprve by se ovšem musel vyklidit veškerý nepořádek, který k opuštěným stavením zkrátka patří. S párem šikovných rukou a zásobou igelitových pytlů o větším objemu půjde ale jen o několik hodin práce, která bude samozřejmě stát za to.

Tvrdá práce přináší pohodlí

U jedné stěny chalupy se nachází krb, v němž již mnoho let neshořelo ani polínko. To ovšem neznamená, že po menší rekonstrukci nemůže v budoucnu znovu plnit svou funkci. Zkuste zavřít oči a představit si tu krásnou chvíli, během které sedíte u hřejivého ohně, pijete svůj oblíbený čaj a čtete si nějakou napínavou knížku.

Přestavba nečeká jen chalupu

K obytné jednotce také patří obrovská stodola, která po renovaci jistě najde nejedno využití. Sloužit může například jako garáž hned pro několik automobilů. Nebo byste v ní mohli ustájit větší dobytek, pokud si plánujete zřídit vlastní farmu.

Hned vedle stojí zrezlá kovová konstrukce, která po menších úpravách může mít stejný účel jako výše zmíněná stodola. Novému majiteli bude stačit jen trocha představivosti, nanesení hezké barvy, přidání stěn z dřevěných prken a vytvoření podlahy z vylitého betonu.

Pozemek obklopuje jenom krása

Bydlení v této chalupě by mělo jedno obrovské pozitivum, a to nádherné okolí. Kolem stavení se totiž rozprostírají rozlehlá pole a louky ohraničené dřevinami různých druhů. Pohled na ně přímo vybízí k několikahodinové procházce po měkké trávě, kochání se pohledem na přírodu a naslouchání zpěvu ptáků. Všechny tyto rady můžete využít i při renovaci svého bydlení, které pod vaším vedením jistě báječně prokoukne.

Přikláníte se spíše k bydlení na venkově, nebo ve městě? Proč?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články