Při praní a sušení prádla přidejte do pračky kuličku z alobalu, má praktický účinek

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Praní a sušení prádla, to jsou činnosti, které mnoho lidí přímo nenávidí a považují je za otravné. Oproti tomu jiným nevadí a nalezli bychom i skupinu lidí, kteří se v těchto domácích pracích přímo vyžívají a těší se, až zapnou další pračku, prádlo usuší, vyžehlí a následně úhledně poskládají do skříně. Například já patřím mezi ty, kterým to nevadí, do této skupiny jsem se však zařadila až po koupi sušičky prádla, dřív mě to také nebavilo.

Její koupí mi však odpadlo žehlení, což jsem velmi ocenila. A do jaké skupiny patříte vy?

Domácí trik

Už jste slyšeli o „Mom Hacks“ neboli v překladu „Máma hackuje“? Ještě ne? Jedná se o videa, která pravidelně přidává na svůj YouTube kanál jedna americká maminka. V jejích videích se můžete, mimo jiné, dozvědět o různých tipech na úklid, podívat se na recepty či co vyrábět s dětmi. V jedné sérii videí se pak objevují také rady ohledně praní a sušení prádla.  

Využití alobalu

Jedním z tipů, o kterém se můžete ve videu dozvědět, je vložení alobalové kuličky do bubnu pračky nebo sušičky. Pokud použijete kuličky v pračce, nepomůže to sice k lepšímu vyprání prádla, ale zbaví oblečení nepříjemné statické elektřiny, která způsobuje lepení nečistot k oblečení.

Pro sušení prádla v sušičce si připravte kuliček více, budou stačit tři kusy, které vložíte dovnitř společně s mokrým prádlem. Kuličky se budou pohybovat spolu s prádlem, které takto budou provzdušňovat , díky tomuto se zkrátí i doba sušení. Ze stejného důvodu se dávají do sušičky gumové či tenisové míčky. Kuličky po usušení rozhodně nevyhazujte. Jsou vhodné k opakovanému použití a vydrží vám až půl roku.

iZdroj obrázku: Pexels.com

Po praní a žehlení přichází na řadu žehlení. Pokud žehlíte, tak tento tip je určen především pro vás. V případě, že vložíte alobal pod potah žehlící prkna, zajistíte si tak ušetření spousty času. Ptáte se, jak je to možné? Princip je úplně jednoduchý, hliníková fólie se zahřeje a zajistí tak přenos tepla i na spodní stranu žehleného oblečení, které se takto automaticky bude vyrovnávat i z druhé strany. No není to úžasné?

Hliníková fólie

Když už jsme nakousli téma o alobalu neboli hliníkové fólii, povíme si o ní něco víc. Alobal má jednu stranu matnou a druhou lesklou, mnoho lidí si tak myslí, že každá strana má jiné využití, je to však mýtus. Není mezi nimi vůbec žádný rozdíl a obě fungují naprosto stejným způsobem. To, že jedna strana je matná a druhá lesklá, je způsobeno výrobním procesem, nic víc v tom nehledejte.

Hliníkovou fólii však můžeme využít i jinde, než jen v kuchyni, k praní, sušení a žehlení oblečení. Užitečná je také k :

  • odstranění rzi
  • ostření nůžek
  • mytí nádobí (místo houbičky).

Máte nějaké další zkušenosti s využitím alobalu? Podělte se o ně v komentářích, ať inspirujete ostatní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články