Přírodní prostředky, které vám pomohou zbavit se pavouků, komárů a much

                   

Léto je časem prázdnin, letních brigád, turistiky v lesích a zábavy na řece. Léto je sice za námi a na podzim nás čekají úplně jiná dobrodružství, ale kousání hmyzu, jako jsou pakomáři, komáři, mouchy, hovada a další, se nezbavíme ani teď. Jejich kousnutí je bolestivé, velmi svědivé, oteklé a dlouho se hojí. Chránit se před tím můžete mnoha způsoby a mnoho z nich najdete v lékárně nebo obchodě. Bývají ale velmi nebezpečné pro děti i dospělé. Existují ale i cenově dostupné a účinné metody.

Pomoc od komárů

Čerstvě uvařená káva má ostrou vůni, kterou komáři nemají rádi, takže rychle opustí místnost. Můžete ale použít také olej z čajovníku. Za tímto účelem naneste několik kapek na žárovku nebo lampu. Při zahřátí se olej bude odpařovat, šířit se po celé místnosti a odstrašovat komáry. Totéž platí také pro lékárenský balzám zvaný „Star“. Jedlový nebo eukalyptový olej se užívá k mazání parapetů, se postupně odpařuje a chrání místnost. Existuje ale i mnoho účinných rostlin:

  • pelargonie,
  • citronová tráva,
  • meduňka lékařská,
  • máta peprná.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pomoc od much

Mouchy nemají rády štiplavý zápach, proto dobře funguje parapet posypaný černým pepřem, který tento hmyz do místnosti nepustí. Kromě toho můžete také ušít malé voňavé polštářky, které naplníte nasekaným bobkovým listem, sušenou mátou a listy eukalyptu. Proti otravnému hmyzu jednoduše platí výrazné vůně bez ohledu na to, v jaké podobě je zvolíte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Záchrana od pavouků

Pavouci pomáhají chytat a zabíjet veškerý hmyz v domácnosti, ale zároveň tkají pavučiny po všech místnostech. Esteticky to nevypadá moc dobře a musíte po nich hodně uklízet. Nemluvě o tom, že se jich rozhodně chtějí zbavit všichni, kdo se pavouků bojí. Pavoukům vadí aroma citrusů a esenciální olej z máty. Díky citronové šťávě, oleji z máty, jablečnému octu nebo s pomocí vody se zbavíte všech pavouků, které by se u vás mohli skrývat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články