Dezinfekční prostředky do WC mají levnou přírodní náhradu: Nejzručnější hospodyňky používají oblíbené ovoce, oslnivé účinky jsou znát okamžitě

Udržovat čistotu v celém domě není jednoduchý úkol, ale nejhorší je to rozhodně na toaletě. Dá se to zvládnout díky citronu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Udržení čisté toalety nemusí být tak obtížné, jak to na první pohled vypadá. Stačí jen vsadit na osvědčené triky, které v první řadě používají levné domácí ingredience. Perfektní je například obyčejná citronová šťáva z jednoho jediného citronu. V případě potřeby ji však můžete nahradit polovinou moka lžičky kyseliny citronové.

Citron osvěží toaletu každý den

A jak tento prostředek používat? Jednoduše každý večer vymačkejte šťávu z jednoho citronu nebo rozmíchejte potřebné množství kyseliny v šálku vody. Vše nalijte podél mísy a nechte do rána působit. Citron mísu skvěle vybělí a dezinfikuje, navíc uvolní i nečistoty ve spodní části, takže je ráno stačí jen vyčistit záchodovou štětkou. K tomu však nemusíte přistupovat každý den – obvykle stačí citron ráno jen obyčejně spláchnout.

Pomoci může i česnek

Pěstujete domácí česnek? Pak vám určitě nebude líto dvakrát do týdne hodit jeden stroužek do toalety. Případně tak můžete využít i ten vyšeptaný z obchodu, který vám například dlouho ležel ve spíži. Tento postup by měl být prováděn alespoň dvakrát týdně, a to nejlépe v noci, aby měl stroužek česneku dostatečný čas k působení. Ve vaší toaletě zlikviduje všechny bakterie a pohltí nepříjemné pachy.

Česnekový čaj pro dezinfekci toalety

Vydezinfikovat ovšem můžete i nádržku na vodu, a to česnekovým čajem. A jak na něj? Přiveďte k varu hrnek vody a přidejte do ní nasekaný česnek. Poté odstavte z plotny a přikryjte po dobu 15 minut. Následně vše přeceďte a nalijte do nádoby na vodu. Tady by vše mělo alespoň hodinu působit. Jedině tehdy česnek účinně vydezinfikuje vaši nádržku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky přecezení česnekového čaje se zároveň nemusí bát jejího ucpání. Případné nečistoty lze ještě dočistit mýdlovým roztokem nebo houbičkou s jedlou sodou. Obojí vás zbaví i opravdu odolných usazenin.

Jedlá soda a ocet při úklidu toalety

Sáhnout je ovšem možné i po jiných pomocnících. Smíchejte jeden šálek octa se dvěma lžícemi jedlé sody. Poté vše nalijte do WC mísy a nechte uležet alespoň dvě hodiny. Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, můžete nechat tuto směs působit přes noc. Jedlá soda a ocet během této doby odstraní všechny nepříjemné pachy, usazeniny, nečistoty, a dokonce i škodlivé bakterie.

Toalety levně vyčistí Coca–Cola

Tento oblíbený nápoj dokáže vybělit i opravdu zanesenou toaletu. A jak ho použít? Budete potřebovat jednu plechovku té pravé Coca–Coly, tedy té bez umělých sladidel, příchutí apod. Tu nalijte do záchodu a nechte půl hodiny odstát. Povrch WC mísy po této době dobře vydrhněte záchodovou štětkou. Pro ještě lepší účinek nakonec přidejte 3 lžíce sody, abyste vytvořili perfektně čistící pěnu. Opět dočistěte štětkou a spláchněte. Vaše toaleta bude vypadat opět jako nová.

Podívejte se na působení Coca–Coly na toaletu v přímém přenosu a zjistěte, proč ji používat

Jaké jsou vaše tipy pro rychlou a levnou dezinfekci toalety?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články