Dávat toaletní papír do lednice se jeví jako nesmyslný nápad, výsledky neobvyklého kroku však rozhodně stojí za to

Některé triky vypadají na první pohled bizarně, ovšem ve skutečnosti vám mohou značně pomoci. Jako toaletní papír v lednici.

i Zdroj fotografie: Freepik / Cmann999 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Údržba domácnosti není právě jednoduchá, ovšem mnohdy si některé úkony jen zbytečně ztěžujeme místo toho, abychom si je zjednodušovali. A to platí třeba i pro údržbu lednice. Jejím největším problémem je vysoká vlhkost uvnitř, se kterou se pojí rozvoj patogenní mikroorganismů i nepříjemného zápachu. A právě s tím může skvěle pomoci toaletní papír.

Toaletní papír proti vlhkosti

Stačí jen jedna malá drobnost – vložit ruličku toaletního papíru přím do lednice. Pokud ji tu ponecháte přes noc, nasaje do sebe všechnu přebytečnou vlhkost i zápach, který by se jinak mohl rozšířit do celého spotřebiče. Nic víc opravdu není třeba – jen vložení ruličky toaletního papíru na celou noc do jakéhokoliv místa v lednici.

Pomocník z čajových sáčků

Ovšem nemusíte na tento trik „plýtvat“ pouze ruličkou od toaletního papíru. Naopak. Využít můžete i odpad, který byste jinak vyhodili do koše – čajové sáčky. Pokud je po použití vysušíte, stanou se skvělým pohlcovačem zápachu i vlhkosti. Jednu roličku toaletního papíru nahradí dva až tři kusy čajových sáčků. Opět je stačí vložit dovnitř přes noc a ráno vyhodit i s veškerou pohlcenou vlhkostí a nepříjemným odérem potravin.

Další tipy pro údržbu domácnosti

Skvělým pomocníkem je i sušička na prádlo. Pokud máte malý byt, jistě víte, jak skvělý pomocník sušička je. Skvěle vysuší prádlo, ale také zajistí méně prachu nahromaděného na površích kvůli oblečení, dekám a jiným textiliím. Je ovšem potřeba sušičku pravidelně čistit od prachových částic. Nečistěte pouze horní filtr, ale i ten dolní filtr pod sušičkou. Takto byste ji měli čistit zejména jednou týdně. Opláchněte pod tekoucí vodou nebo použijte kartáčky pro lepší čištění.

Toaletní papír do lednice iZdroj fotografie: Depositphotos

A v kuchyni myslete i na děti. I ony jsou totiž součástí vaší kuchyně a je-li její zařízení vhodně navrženo, zlepšuje to jejich učení a celkovou pohodu v rodině. Vyhraďte jim v kuchyni vlastní snadno dostupné úložiště na dětské kuchyňské náčiní a zapojte je do kuchařských aktivit. Pořiďte stabilní stoličky, na které si mohou děti při vaření stoupnout, a dopřejte jim vlastní jídelní stolek se židličkou.

Jak jsou vaše triky pro čistší a voňavější domácnost?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články