Proč se okamžitě zbavit všech sušených květin v domě: Lidové tradice mají v jejich negativním působení jasno

Sušené květiny umí být opravdu nádherné, ovšem nikdy byste je neměli uchovávat doma. Lidové tradice tvrdí, že to nedělá dobrotu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Nick Macneil / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Květiny jsou opravdu nádherné a není tedy divu, že se řada lidí snaží jejich krásu uchovat co nejdéle například v podobně jejich nasušení. Ovšem tato krása nemusí být tak nevinná, jak to na první pohled vypadá. Mnohé lidové tradice dokonce uchovávání sušených květin přímo nedoporučují. Proč je tomu tak a jak se vyhnout možným rizikům? Pojďte se spolu s námi seznámit s tradicí uchovávání sušených květin pěkně dopodrobna.

Sušené květiny a energie člověka

Východní filosofie tvrdí, že okolo nás se pohybuje energie, kterou dokážou všechny živé organismy duchovně vyživovat, aby se tak řeklo. Není třeba zabíhat do detailů, jako základní vysvětlení to zcela jistě stačí. Sušené květiny si ovšem pamatují, že ještě nedávno živé byly a tyto energie se do sebe snaží pohltit také. A protože se snaží kompenzovat „jistý nedostatek“, vstřebávají jich mnohem více, než by to zvládly běžné živé rostliny. Chovají se tak vlastně jako malí energetičtí upíři.

Připravují nás o pozitivní energie, které proudí domem, a tím pádem se jich nedostává ostatním organismům v jejich okolí. Pokud tedy lidé často pobývají v blízkosti sušených květin, mohou mít sklony ke špatné náladě, depresím apod. Postižena bývá navíc i jejich kreativita a pracovní výkonnost, případně se vše časem může projevit i na jejich zdraví. Chronický stres totiž negativně ovlivňuje imunitu a výsledkem je pak častá nemocnost.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak do těla vrátit energii

Nejlepší řešením je samozřejmě sušené květiny okamžitě vyhodit. Mnohdy se k nim ovšem vážou cenné vzpomínky (může jít například usušené dekorace po zemřelých příbuzných) nebo třeba o svatební kytici. Řešení naštěstí existuje, jen je třeba si pohlídat, abyste ho důkladně aplikovali každý den. Celý trik tkví v tom uvařit si dvakrát denně čaj z rostlin, které na sebe negativní energie vážou a ty pozitivní přitahují. Většinou jde zároveň o bylinky posilující imunitu, takže vlastně získáte dva účinky v jednom. A o jak druhy jde?

  • Vrbovka úzkolistá (Epilogium angustifolium)
  • Eleuterokok (Eleutherococcus)
  • Lípa (Tilia)
  • Šišák bajkalský (Scutellaria Baicalensis)
  • Andělika lékařská (Archangelica)
  • Dračí krev alias Sangre de Drago (Croton lechleri)
  • Řemdihák plstnatý, Vilcacora alias kočičí dráp (Uncaria tomentosa)
  • Chmel otáčivý – (Humulus lupulus)

Bylinky proti stresu a úzkosti

Pokud to nepomůže, pak je vhodné alespoň jednou denně zařadit bylinku, která pomáhá proti úzkosti a stresu (minimálně jeden týden je vhodné používat jeden a týž druh, aby se účinky mohly maximalizovat). A z jakých druhů je možné vybírat tentokrát?

  • Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri)
  • Olše (Alnus)
  • Mateřídouška (Thymus)
  • Šalvěj rozmarýna (Salvia rosmarinus)
  • Křídlatka japonská – (Reynoutria japonica)
  • Rozchodnice růžová – (Rhodiola rosea)
iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud nepomůže ani tohle, pak nezbude, než se sušenými květinami rozloučit. Můžete je vynést ven a dovolit jim, aby se staly alespoň venkovní výzdobu, anebo je někomu věnujte (ale nezapomene ho upozornit na případná rizika).

Jaký vztah máte k sušeným květinám v domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články