Proč zkušené hospodyňky nalévají minerální vodu do žehličky: Perfektně ji vyčistí zevnitř

Pokud chcete, aby vám vaše žehlička dlouho vydržela, pak se zaměřte na její pravidelné čištění. Pro drahé prostředky do obchodu nemusíte.

Minerální voda vyčistí žehličku zevnitř přímo perfektně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá domácnost se při úpravě oblečení do společnosti spoléhá na žehličku. Stejně jako u jiných spotřebičů se však i u žehličky mohou vyskytnout problémy. Abyste jim předešli, musíte se o svůj spotřebič pravidelně starat – a skvěle vám může pomoci třeba voda.

Vsaďte na obyčejnou minerálku

Ale ne ta obyčejná. Zde přichází na pomoc obyčejná minerální voda. Nalitím minerálky do zásobníku na vodu, zahřátím žehličky a použitím nepotřebného kusu látky se můžete snadno zbavit usazenin vodního kamene, které se hromadí uvnitř i vně žehličky. Stačí jen všechny kroky provést ve správném pořadí.

Nepravděpodobný čisticí prostředek pro vaši žehličku

Voda z vodovodu, zejména v oblastech s tvrdou vodou, obsahuje minerály jako vápník a hořčík. Když se tato voda zahřeje v žehličce, mohou se minerály srážet a vytvářet vodní kámen, což vede k ucpávání parních otvorů žehličky a ovlivňuje to i její celkový výkon. Tyto minerální usazeniny se také mohou při žehlení přenášet na oblečení a způsobovat nevzhledné skvrny.

Zdroj fotografie: Depositphotos iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby byla vaše žehlička dlouho jako nová a skvěle sloužila, musíte ji pravidelně čistit

Minerální voda má naproti tomu nižší obsah minerálů, takže je méně pravděpodobné, že se v ní budou usazovat. Její přírodní vlastnosti navíc mohou pomoci při odbourávání stávajícího vodního kamene, čímž účinně vyčistí vaši žehličku zevnitř.

Jednoduché kroky k vyčištění žehličky

Zde je průvodce, který vám poradí, jak používat minerální vodu k čištění žehličky:

  • Příprava minerální vody: Naplňte nádržku na vodu v žehličce minerální vodou. Vyvarujte se přeplnění, postačí spíše menší množství.
  • Zahřejte žehličku: Zapněte žehličku a nastavte ji na střední nebo vysoký stupeň ohřevu. Teplo způsobí, že se minerální voda odpaří a začne se tvořit pára.
  • Vypusťte páru: Jakmile se žehlička zahřeje a začne produkovat páru, použijte starý kus látky, u kterého vám nevadí, že se ušpiní. Přejeďte žehličkou po látce a nechte páru unikat. Teplo a pára pomohou uvolnit a odstranit usazeniny vodního kamene z parních otvorů a kanálků žehličky.
  • V případě potřeby postup opakujte: V závislosti na míře usazenin bude možná nutné postup několikrát zopakovat, dokud nebude žehlička viditelně čistá a pára nebude skrz její otvory opět volně proudit.
Rychlé sušení prádla, žehlička, fén iZdroj fotografie: Pexels
K údržbě tohoto domácího pomocníka se perfektně hodí docela obyčejná minerální voda

Použitím této jednoduché metody nejen prodloužíte životnost své žehličky, ale také zajistíte, že vaše oblečení nebude obsahovat žádné skvrny od vodního kamene. Takže až příště zjistíte, že usazeniny vodního kamene ovlivňují výkon vaší žehličky, sáhněte po láhvi minerální vody a využijte její čisticí sílu k obnovení optimálního stavu tohoto nezbytného domácí pomocníka (a s připálenou žehličkou vám pomůže Aspirin). Vaše oblečení vám za to poděkuje!

Jak o svou žehličku pečujete obvykle vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články