Pryč se zápachem i nečistotami, ze záchodu je vyžene bobkový list

Bobkový list není jen skvělou kuchyňskou ingrediencí, výborně vám dokáže pomoci i při údržbě vaší domácnosti a speciálně toalety.

Bobkový list, zlepší zdraví rostlin a zrychlí růst i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nepříjemné pachy v koupelnách nebo na toaletě mohou přetrvávat i přes důkladné čištění opravdu dlouho. Mnozí se v boji proti tomuto problému uchylují k nákupu drahých chemických roztoků. Existují však tradiční metody, které nejenže stojí méně, ale také se ukazují jako velmi účinné – pomoci vám může třeba bobkový list.

Sáček s bobkovým listem

Vezměte několik bobkových listů, vložte je do látkového sáčku nebo pytlíku a vše pevně uzavřete, jak radí web Banana-Socks. Tento sáček zavěste na vhodné místo na toaletě nebo jej umístěte na poličku. Vůni můžete umocnit tím, že do sáčku spolu s bobkovými listy přidáte další aromatické bylinky nebo ho lehce postříkáte libovolným esenciálním olejem.

Pálení bobkových listů také pomůže

Pro tuto metodu vyberte vhodnou nádobu a vložte do ní jeden nebo více bobkových listů. Zapalte je, přičemž dbejte na to, aby spíše doutnaly než hořely plamenem. Mějte však na paměti, že aroma může být poněkud specifické, takže tato metoda není vhodná pro každého. Můžete si však být jistí, že nepříjemné pachy se na dlouho odporoučí. Pro ještě lepší účinek můžete vsadit i na sůl, šikovně použitou zubní pastu nebo docela obyčejnou mouku, a to podle návodů prověřených redakcí Chalupáři-Zahrádkáři.

Celý život jste váleček s osvěžovacími kuličkami připevňovali na špatnou část toalety

Další metody aplikace bobkových listů

Web Zahrada.Firenews pak doporučuje ještě další možnost. Pro bohatší vůni připravte odvar z bobkových listů, skořice a hřebíčku. Namočte do tohoto odvaru bavlněné kuličky nebo kousky látky a umístěte je do rohů toalety. Krásně ji provoní. A vyzkoušet můžete i výrobu domácího oleje – stačí nechat sušené bokové listy vylouhovat v tom slunečnicovém nebo řepkovém po několik dní. Následně jednu lžičku oleje rozřeďte ve 250 ml vody a použijte jako osvěžovač toalety. Vydrží opravdu velmi dlouho.

Vodní kámen v toaletě nemusí být problém, postačí vám alobal iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud chcete svou toaletu udržet svěží po co nejdelší dobu, nemusíte se hned uchylovat k chemii – skvělá vám mohou pomoci přírodní prostředky.

S dalším využitím bobkového listu nám poradila čtenářka Petra K. z Potštátu. „Odvar z bobkového listu používám i jako hnojivo pro rostliny. 5 bobkových listů 20 minut povařím v 500 ml vody. Následně tekutinu naředím na 10 litrů a používám jako zálivku. Jednou za měsíc to všem mým pokojovým rostlinám bohatě stačí.“ A já doplním, že podobné hnojivo používám rovněž, ale v případě kaktusů a sukulentů ho ředím ještě na polovinu. Vyhnu se tak problémům s možným přehnojením, což jim nesvědčí.

Jak perfektně, a přitom zcela bez námahy vyčistit toaletu a všechna její zákoutí

Jak se o svou toaletu staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články