Nejvhodnější plemena psů pro seniory a starší osoby. Jsou ideálními parťáky po zbytek života, milují z celého srdce

                   

Každý senior touží po společnosti. A když není dostatek té lidské, jistě jim dobrou společností bude i pejsek, který s nimi bude trávit všechen svůj čas. Budou z nich parťáci a jeden bez druhého nedá ani ránu. Ne všechna psí plemena jsou však vhodná pro starší osoby. Máme pro vás výběr těch, kteří se ke starším osobám skvěle hodí.

Mops je ideální parťák pro starší osoby

Ideálním čtyřnohým přítelem pro prarodiče nebo obecně starší lidi je mops. Je to rasa psa, která nevyžaduje žádné extrémně dlouhé procházky ani časté fyzické aktivity. Stejně jako senioři mají i mopsíci rádi svůj klid. Mops se rád svalí na gauč a mazlení je pro něj velkou odměnou. Péče o něj přitom není vůbec náročná. Vyžaduje jen několik málo úkonů. Jednou za čas je nutné pejska vyčesat a také mu zastříhnout drápky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mops má pochopitelně také své nevýhody. Tento psík docela hlasitě chrápe, což může nejednoho potenciálního majitele odradit. Navíc jde o plemeno, které je dost náchylné na různé nemoci. Může se tak stát, že by jeho majitel strávil poměrně hodně času na veterině místo doma na gauči. Jedno je však jisté. Mopsík dá svému majiteli bezmeznou lásku.

Vhodný je i pudl nebo bišonek

Pokud sháníte psa, kterému by senior dal svou lásku, je nejlepší volbou pudl. Jde o velice přátelskou psí rasu. Tito psi potřebují svého pána, k němuž mohou přilnout a bezmezně ho milovat. Z páníčka a pudla se určitě stanou nerozluční přátelé. Ideální je také srst pudla, která nelíná, a navíc nepotřebuje žádnou nadměrnou péči. Chlupy v domácnosti tak budete řešit jen minimálně a určitě nebude vadit, pokud si váš pudlík zaleze i pod deku v posteli.

iZdroj fotografie: Pixabay

Stejně tak je nelínavý také bišonek. Přesto je potřeba ho jednou za čas vyčesávat a občas s ním zamířit také do psího salonu. Jde o pejsky, kteří velmi rychle přilnou ke svému páníčkovi a nemají rádi odloučení. Z toho důvodu je vhodné pejsky trénovat na chvilky samoty. Jinak by bylo i krátké odloučení nutné například na nákup nebo návštěvu lékaře nesnesitelné. Další radou pro výchovu bišonků je nezanedbat socializaci. Jinak budete mít místo veselého hravého psíka protivného psa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články