Dejte myším najevo, kdo je pánem domu: Už žádná myší hnízda, vyžene je obyčejná skořice

Vyzkoušejte tento jednoduchý, ale účinný trik, jak se nadobro zbavit myší v domácnosti. Ze svého okolí je snadno vypudíte pomocí trochy obyčejné skořice.

jak se zbavit myší i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dobře vyvinutý čich pomáhá myším a dalším drobným hlodavcům hledat potravu i na velmi vzdálených místech. Díky tomu často končí i v lidských obydlích, kde mají navíc teplo a relativní bezpečí. Abyste své uložené zásoby potravin před těmito škůdci ochránili, vyzkoušejte tento osvědčený trik. Takto se myší účinně zbavíte i bez použití chemie.

Jak myši škodí

Hlodavci mohou napáchat velké škody jak ve vašem domově, tak i na vaší zahradě. Moc rádi si pochutnají na čerstvých plodinách rostoucích v záhonech, ale i na potravinách uložených ve sklepě nebo garáži. Dovnitř se dokáží dostat i přes zdánlivě neproniknutelné otvory a praskliny. Navíc se dokážou prokousat polystyrenem a dalším měkkým materiálem a napáchat tak na domě mnohem větší škody.

Jak výskytu myší předejít

Abyste svůj domov před těmito škůdci ochránili, měli byste pravidelně kontrolovat stav svého domu. Všechny díry, které najdete, spravte nebo zatmelte pevným fixním materiálem. Pomoci mohou také drátěná pletiva, která lze umístit na různé větší otvory nebo okna, abyste tak myším ztížili přístup do vašeho obydlí. Jakmile jejich přítomnost zaznamenáte, musíte však začít jednat.

jak na myši octem iZdroj fotografie: Pixabay

Jak poznat přítomnost myší

Pokud vyloženě nenajdete jejich hnízdo nebo na vlastní oči nějakého škůdce nespatříte, pomohou vám určité indicie. Pokud slyšíte drobné krůčky anebo čas od času zaznamenáte typický zatuchlý zápach, pak je velká šance, že se prohání pod vaši střechou. Prohlédněte si všechny vstupní otvory a další místa, kde by se mohli pohybovat a hledejte stopy trusu.

Skořice proti myším

Pomocí tohoto aromatického koření se velmi snadno zbavíte všech hlodavců, kteří by mohly páchat škody ve vašem domově i na zahradě. Stačí na strategická místa nebo záhony nasypat trochu mletého prášku a nechat tak. Myši se její vůni raději obloukem vyhnou. Kromě mleté skořice můžete použít také esenciální olej s její vůní. Nakapejte pár kapek do dírek a průchodů nebo na vatový tampon.

Byliny, které zaženou myši

Stejně účinně dokáží udržet hlodavce dál od vašeho obydlí i zahrady některé aromatické byliny. Mezi ty nejúčinnější patří zejména heřmánek, koriandr, pelyněk, bazalka nebo máta. Vysázejte je poblíž domu nebo okolo celé zahrady a myši nebudou mít důvod se k vám přiblížit. Těmito metodami se hlodavců zbavíte i bez nebezpečných chemických látek.

Jak vyrobit past na myši z pet lahve

Jak bojujete s hlodavci doma a v zahradě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články