Šeřík dokáže přilákat štěstí a lásku. Víme, jak si od šeříku správně přát

Každý rok nás tyto kvetoucí keře a stromky dokážou potěšit záplavou vonných květů. Ovšem můžete je využít i v bílé magii.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Věděli jste, že obyčejný šeřík obecný (Syringa vulgaris), který nám roste na zahradách a pochází z čeledi olivovníkovitých (Oleaceae), dokáže plnit přání? Pomáhá mu k tomu ideální počet okvětních lístků a další faktory. Jde o použití známé už od starověku, na které si dnes zase tak trochu upamatováváme. A není divu, štěstí a životní pohoda se totiž hodí vždycky.

Víme, jak si od šeříku správně přát

Už od pohanských dob lidé věřili, že keře šeříku jsou obdařeny zvláštní magií. Umí vás prý zbavit všech problémů a pomohou vám získat šťastný život po všech stránkách. A jak tedy při jeho použití neudělat chybu? Najděte květ, který má pět okvětních lístků. Ten utrhněte a uložte na vhodné místo. Obvykle to bývá nějaká krabice, oblíbená kniha, šperkovnice apod. Předtím si však intenzivně něco přejte.

Zdroj fotografie: Pixabay

Můžete mu vyjevit svůj sen, prosit o štěstí pro rodiče apod. Květinu si u sebe ponechte tak dlouho, dokud se vaše přání nesplní. Další možností je hledání šeříkového květu předtím, než se pustíte do nějaké důležité akce (třeba před pracovním pohovorem). Legenda praví, že pokud budete mít štěstí a pěticípý květ šeříku najdete, pak v jakémkoliv svém počínání zcela jistě uspějete.

Pět lístků chrání před všemi potížemi

Šeřík si obvykle pořizujeme ve chvíli, kdy chceme mít na zahradě záplavu oslnivě barevných a voňavých květů. Ovšem hodí se právě i jako rostlinka štěstí. Proto by neměl růst v žádném zapadlém koutu, ale tam, kde bude všem ostatním lidem (a tedy i vám) na očích. A na co se tedy při jeho umisťování v zahradě soustředit? Vysaďte ho tam, kde se často pohybujete.

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud vás bude vyprovázet kupříkladu při každé cestě do práce, určitě neuděláte chybu. Pro majitele malých zahrad se pak hodí stromky přenosné, pěstované v dostatečně velkých květináčích, které na zimu stačí přenést do bezmrazé místnosti. A na co si ještě dát pozor? Starejte se o něj, aby vám neuvadl nebo ho neobtěžovaly choroby a škůdci. Jedině tak vás zásobí štěstím a pohodou. A to rozhodně oceníte.