Slimáci se neodváží vstoupit na zahradu, odežene je kukuřičná mouka

Kukuřičnou mouku nedokážou slimáci strávit, takže je velmi účinně likviduje. Stačí si jen vyrobit ty správné pasti a výsledek se rychle dostaví.

Slimáci už na zahradu nevkročí, skvěle je odežene kávový postřik i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kukuřičná mouka, která je v mnoha domácnostech základem spíže, může sloužit jako přírodní odpuzovač slimáků. Krása této metody spočívá v její jednoduchosti a ekologické šetrnosti, protože nezahrnuje škodlivé chemické látky ani drahé roztoky.

Jak funguje kukuřičná mouka proti slimákům

Účinnost kukuřičné mouky proti slimákům je založena na biologii těchto tvorů. Slimákům chybí trávicí enzymy potřebné k rozkladu kukuřičné mouky. Když ji zkonzumují, kukuřičná mouka absorbuje vlhkost v jejich těle, což způsobí její nabobtnání, a nakonec vede k úhynu slimáka.

Použití kukuřičné mouky k odpuzování slimáků

Chcete-li použít tuto přírodní techniku odpuzování slimáků, postupujte podle následujících kroků a připravte si následující materiály:

  • Kukuřičná mouka
  • Plastové láhve nebo nádoby (nepovinné)
  • Zahradní mulč (nepovinné)
Kostní moučka iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby vám zákeřní slimáci nesežrali veškerou úrodu, musí proti nim vytáhnout s těmi správnými zbraněmi

Pozorujte svou zahradu a určete místa, kde jsou slimáci nejaktivnější. Tato místa jsou obvykle zastíněná a vlhká. Existují dva hlavní způsoby, jak odpuzovat slimáky pomocí kukuřičné moučky a záleží jen na vás, který z nich si vyberete.

Rozsypání kukuřičné mouky

V oblastech náchylných ke slimákům nasypte velké množství kukuřičné moučky přímo na půdu. Dbejte na to, abyste ji nanesli rovnoměrně a tak, aby se při dešti nesmyla (anebo se připravte na její pravidelné obnovování). Kukuřičná moučka by měla zůstat slimákům přístupná.

Pasti z kukuřičné moučky

Alternativně můžete pasti vytvořit tak, že do země umístíte malé nádoby (např. plastové lahve s odříznutým víčkem) a naplníte je kukuřičnou moučkou. Tyto pasti zakopejte do půdy tak, aby byl otvor v úrovni země. Moučku smíchejte s něčím chutným – například mladým salátem. Tím donutíte tyto škůdce kukuřičnou moučku zkonzumovat.

Kukuřičnou moukou nedokážou slimáci strávit, takže je velmi účinně likviduje se zbavit všech slimáků iZdroj fotografie: Pixabay
Kukuřičnou moukou nedokážou slimáci strávit, takže je velmi účinně likviduje

Používejte mulč, také pomůže

Zvažte mulčování záhonů materiálem, jako je sláma, kůra nebo listí. Mulč pomáhá vytvořit bariéru mezi slimáky a půdou, takže je pro ně obtížnější dostat se k rostlinám. A samozřejmě můžete kukuřičnou moučku nasypat i sem. Pokud vsadíte v obchodě na větší balení, vyjde vás tato ochrana jen na desetikoruny. Kromě ochrany proti slimákům má kukuřičná moučka na zahradě i další výhody:

  • Dokáže odradit také mravence a mšice, takže je univerzálním přírodním řešením proti více zahradním škůdcům.
  • Kukuřičná moučka rozkládá půdu a dodává jí organickou hmotu, čímž zlepšuje její strukturu a úrodnost.

A pozor na slimáka největšího – toho nezabíjejte, může vám naopak pomoci.

Jak na slimáky bez chemie – návod je jednoduchý a zvládne ho každý

Jak bojujete proti škůdcům na zahradě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články