Špagety nejsou jen k jídlu. Zapálením jejich konce si opatříte užitečnou pomoc

                   

Máte rádi špagety? Pokud ano a máte nějaké navíc doma, nemusíte se bát je využít i jinými způsoby, než na jaké jste zvyklí. Ano, jsou lahodné a je jedno, jestli k nim uděláte poctivou boloňskou omáčku s masem či je jen zalijete kečupem a přidáte vajíčko natvrdo. Ale využití, které vám dnes chceme ukázat, by vás pravděpodobně asi jen tak nenapadlo a stojí za to ho vyzkoušet.

Na co jsou tedy dobré

Možná očekáváte další trik s jídlem, jako třeba možnost špagety natrhat na kousky a využít je jako nudle do polévky. Jenomže to, co s nimi můžete skutečně provést, se vůbec netýká žádného jídla. Jen se zkuste zamyslet, stalo se vám někdy, že jste chtěli zapálit svíčku, ale byla moc hluboko ve skleničce? V takových případech dochází ke dvěma situacím.

iZdroj fotografie: Unsplash
Zdroj fotografie: Unsplash

V první se ji snažíte zapálit ve skle a spálíte si prsty. V té druhé ji nejprve zapálíte a až poté vhodíte do skla, ale většinou to je proces na mnoho pokusů, při nichž vám svíčka zhasne. Co teď? Stačí mít po ruce syrovou špagetu a problém je vyřešen raz dva. Jakmile je totiž tepelně nezpracovaná, je velice hořlavá, a vy si tak můžete vytvořit extra dlouhou sirku skoro gratis.

Samozřejmě si musíte dát pozor

Jestliže jste někdy kupovali dlouhé sirky, jistě víte, že oproti těm klasickým to není levná záležitost. Navíc jsou často těžko dostupné, protože je zas tak moc lidí v době zapalovačů nevyužije. Oproti tomu špagety máte na každém kroku a celé balení stojí i do dvaceti korun, takže zde opravdu není co řešit. Špagetu si vezměte a pevně ji uchopte za jeden konec.

Ten druhý následně zapalte zapalovačem či sirkou a okamžitě použijte. Po zapálení knotu ji ihned sfoukněte. Je důležité dbát na opatrnost. Špagety jsou velice křehké a stačí jeden špatný pohyb a můžete riskovat vážnou nehodu. Proto se hodí používat je spíše na hřbitově, ale s velikou opatrností to zvládnete i doma. Před dětmi však tento trik za žádných okolností neukazujte.

Jaké triky se špagetami znáte vy?

Naučte se jednoduchý trik, který vás naučí využít špagety tak trochu jinak
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články