Lidová finta radí přidat do záchodu sušené droždí: 1 lžíce před spaním vyřeší největší problém všech toalet

Pokud se na své toaletě potýkáte s nepříjemným zápachem, udělejte této nepříjemnosti přítrž jednou provždy prostřednictvím droždí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Wolfmann / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mít hygienicky čistou toaletu je snem snad každé čistotné hospodyňky. Ovšem leckdy se i z opravdu perfektně vydrhnuté WC mísy může linout nepříjemný zápach. Pokud ovšem přes noc nasypete do toalety jednu velmi levnou ingredienci, nebudete se muset s ničím podobným už nikdy potýkat.

Zapáchající WC vyřeší droždí

Dost možná znáte triky, které počítají se sypáním jedlé sody do toalety. Ovšem tato ingredience nemusí být vždy dostatečně silná. Místo toho se proto vyplatí sáhnout po jiném pomocníkovi – po sušeném droždí. Nebude však třeba ho aktivovat, využita bude pouze jeho schopnost absorbovat pachy.

A jak tedy na to? V rychlovarné konvici přiveďte k varu malé množství vody a v ní pak rozmíchejte malý sáček sušeného droždí. Jakmile budete mít hotovo, nalijte tuto směs jednoduše do toalety a nechte ji tam působit přes noc. Ráno stačí jen spláchnout a užívat si opravdové čistoty, a to bez jakéhokoliv zápachu.

Splachování droždí do toalety proti zápachu iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vybělit toaletu sodou

Ne vždy je však nepříjemný zápach tím jediným problémem, který majitele toalety sužuje. Naopak. Potíže může udělat i její barva. Starší kousky totiž dokážou zažloutnout nebo zešedivět. A jak jim tedy vrátit původní vzhled? Smíchejte v misce šálek jedlé sody s trochou vody, a pečlivě vymíchejte, abyste získali homogenní pastu.

Poté si nasaďte gumové rukavice a nanášejte směs prsty nebo houbičkou na celý povrch vaší WC mísy. Nechte přes noc odpočívat – tím dáte sodě dostatek času k tomu, aby začala působit. Po této době všechny odolné nečistoty snadno odstraníte jen s pomocí navlhčené houbičky na nádobí. Tu samozřejmě po použití vyhoďte.

Jak dodat toaletě lesk

Veškerá úporná špína je pryč, ale vaše WC mísa se stále ještě neleskne tak, jak byste chtěli? Pak pro si pro dokončení očisty vezměte k ruce rozprašovač s bílým octem. Jednoduše nastříkejte tento přípravek na místa, na nichž se ještě nacházejí zbytky jedlé sody a nechte chvíli působit. Nakonec si vezměte čistý, vlhký hadřík a setřete všechny přetrvávající zbytky po použití sody a jiné nečistoty.

Splachování droždí do toalety proti zápachu iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec vše otřete do sucha. Je třeba také zmínit, že ocet má při očistě toalety hned trojí účinek:

  • Umožní odmaštění,
  • dezinfekci
  • a odstranění nepříjemných pachů.

Jak protáhnout potrubí na toaletě

Někdy však může nepříjemný zápach i přes veškeré snahy přetrvávat. A dochází také k tomu, že toaleta špatně splachuje. V takovém případě je třeba použít účinné prostředky, které vás tohoto problému zbaví. Skvělá je v tomto ohledu jedlá soda. Tato přírodní minerální sloučenina dokáže velmi dobře rozpustit veškeré minerální usazeniny a mastnotu, které často způsobují ucpání potrubí.

A skvěle vám poslouží i díky své dezinfekční síle, která skvěle vyčistí celý prostor a účinně bojuje proti bakteriím a plísním, rovněž velmi často odpovědným za nepříjemné pachy. Pokud chcete vyčistit WC, pak nejdříve vyberte co nejvíce vody například malou PET lahví. Poté dovnitř nasypte 250 g jedlé sody a tu zalijte 250 ml bílého octa. Vše nechte 20 minut působit, a pak do WC nalijte horkou vodu k propláchnutí. Nakonec vše spláchněte jako obvykle a máte hotovo.

Jak se potýkáte s problémy okolo čištění toalety vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Zobrazit další články