Ojeté pneumatiky využila k výrobě vánoční dekorace, originální výsledek na sebe nenechal dlouho čekat

Poznejte kouzlo recyklingu a vytvořte si vlastní originální dekoraci ke vchodu či do zahrady. Poslouží vám k tomu staré pneumatiky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čas povinné změny pneumatik na autech je již za námi a vy se možná ptáte, co si počít s opotřebovanými pneumatikami. Staré pneumatiky na skládku totiž nepatří a jejich ekologická likvidace je zpoplatněná. Naštěstí je v módě recykling starých věcí a nejrůznější DIY počiny. Teď před Vánoci je k takovému tvoření ideální doba. Vdechněte starým pneumatikám nový život a vytvořte působivou vánoční dekoraci.

Druhý život starých pneumatik

Milovníci tvoření jistě vědí, jak se starými pneumatikami naložit. Vytvořit se z nich dá pelíšek pro čtyřnohého mazlíčka či houpačka pro děti. Ti šikovnější si troufnou i na výrobu menších kusů nábytku, jakým jsou konferenční stolky nebo nejrůznější posezení. Zahrádkáři mohou staré pneumatiky využít jako malé vyvýšené záhonky pro pěstování plodin. Někteří drobní chovatelé drůbeže je používají jako bazének pro kachňata a housata. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Ovšem lze z nich vyrobit i dekoraci.

Staré pneumatiky jako vánoční dekorace

Vánoce se kvapem blíží a vy přemýšlíte, jak zkrášlit zahradu nebo prostor u vchodových dveří? Řešení je nasnadě, vytvořte maxi vánoční ozdobu ze staré pneumatiky.

Na výrobu jedné ozdoby potřebujete:

  • pneumatiku
  • kousek třískové desky nebo překližky
  • barvu ve spreji
  • tavicí pistoli a lepidlo
  • plechovku
  • drát
  • univerzální montážní lepidlo
  • látku s vánočním motivem

V případě, že chcete ze staré pneumatiky vytvořit obří bonbon, bude se vám hodit ještě igelitová taška a řetěz na vánoční stromek.

Tip na závěr: Nemáte-li doma žádnou látku, kterou byste mohli použít pro výrobu ozdoby, zkuste prohledat šatník. Možná zde najdete staré nepotřebné svetry s vánočním motivem. Fantazii se meze nekladou.

S postupem při výrobě už vám pomůže následující video.

Návod, jak ze starých pneumatik vytvořit vánoční dekoraci

Jaké jsou vaše tipy na využití starých pneumatik?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články