Z 5 lodních kontejnerů vyrostla v Česku luxusní prosklená vila. Manželé tím při dnešních cenách ušetřili miliony Kč

                   

Kontejnerové domy jsou v poslední době velkým hitem. Vy si možná říkáte, že domov vytvořený z přepravní jednotky musí vypadat naprosto příšerně, ale opak je pravdou. Na první pohled ani nemusíte poznat, že se jedná o kontejner, jelikož např. po přidání dřevěné fasády si ho můžete splést s moderní novostavbou.

Pomůžete sobě i přírodě

Tento typ domu je pro každého, kdo má bujnou fantazii, trpělivost a nebojí se dřiny. Je první volbou zejména pro příznivce ekologie, jelikož se jedná o recyklaci odepsaného lodního kontejneru. Jinak jsou tyto domy mezi lidmi oblíbené hlavně kvůli rychlé realizaci, která obvykle netrvá déle než osm týdnů.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kontejnery mají mnoho výhod, mezi které patří:

  • levný odkup (40–60 tisíc/kus),
  • univerzální využití (kromě domu z něj můžete vytvořit i bazén nebo chatu),
  • šetření peněz (při výstavbě kontejnerového příbytku utratíte menší finanční obnos než u zděného),
  • originální vzhled,
  • pomoc životnímu prostředí (recyklace).

Ukažme si to na příkladu

Výstavba kontejnerového obydlí není složitá. Příkladem je autor, stavitel a majitel Marek Popálený, který začal tím, že zakoupili pozemek ve vilové čtvrti. Ten se nacházel ve svahu a bylo třeba ho poupravit. Za pomoci těžké techniky si pro svůj budoucí příbytek bravurně nachystali místo a položili pevné základy. Následujícím krokem bylo dopravení pěti kontejnerů autem s hydraulickou rukou.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přepravní jednotky přetvořili k nepoznání. Stěny doplnili o tepelnou izolaci a velká okna, zcela vyměnili podlahy a uvnitř vystavěli okouzlující schodiště. Poté se postarali o všechny náležitosti ohledně potrubí a elektrických sítí. Nakonec přišla řada na zařízení interiéru, jehož prvky dokonale sladili do bíla a šeda. Nechybělo ani několik pokojových rostlin, které dům zútulnily. Výsledek byl jednoduše dechberoucí.

Uvažujete také o výstavbě domu z kontejneru?

Podívejte se, jak si manželé počínali při výstavbě svého vysněného domu. Necháte se jimi inspirovat?
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články